Церемонія закладки другого корвета для українського флоту відбулася у Стамбулі

Пятница, 18 августа 2023, 12:59
На другому корветі, який будується в Туреччині для військового флоту України, відбулася офіційна церемонія закладки.
Церемонія закладки другого корвета для українського флоту відбулася у Стамбулі

В Туреччині відбулась церемонія закладки другого корабля типу "ADA" для потреб Військово-Морських Сил України. Урочистості з нагоди закладки кіля корабля типу "ADA" проходили на одному з суднобудівних підприємств у Стамбулі.

У церемонії закладки приймала участь українська делегація за участі начальника штабу ВМС віце-адмірала Андрія Тарасова та заступника міністра оборони Володимира Гаврилова.

Фактично другий корвет почали будувати на верфі STM в Стамбулі у березні 2023 року. Перед цим підприємство виконало різку заздалегідь заготовленого металу.

Зараз, як видно на фото, на стапелі вже сформована частина корпусу майбутнього корвету. Він може отримати назву на честь очільника Української держави у 1918 р. генерала Павла Скоропадського.

На вимогу України як замовника турецькі суднобудівники внесли в конструкцію другого корвету низку змін. Зокрема, іншим порівняно з першим корветом буде компонування корпусу в районі машинного відділення — для встановлення іншого двигуна. Крім цього, кормова частина корвета буде трансформована для розміщення французького зенітно-ракетного комплексу VL MICA.

У серпні 2022 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я "Гетьман Іван Мазепа" першому українському корвету F211 класу Ada. У жовтні корабель був спущений на воду, зараз триває його добудова на плаву, установка озброєння та обладнання.

Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для Військово-морських сил України наприкінці 2020 році. Також тоді Державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво першого корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine, другого - підприємство STM. Обидва розташовані у Стамбулі. Очікувалося, що миколївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь, але через російське вторгнення, скоріше за все, обидва корабля будуть збудовані у Туреччині до повної готовності.

Корвети даного типу, яких вже збудовано чотири одиниці для турецького флоту, мають водотоннажність 2300 т, довжина 99,5 м, швидкість до 29 вузлів. Корабель оснащений бойовою інформаційною системою GENESIS, 8 протикорабельними ракетами "Гарпун" або іншого типу, зенітно-ракетним комплексом ближньої дії (до 9 км). артилерійську установку калібром 76 мм OTO Melara, а також має ангар та злітний майданчик для вертольота. За водотоннажністю та бойовими можливостями такі корвети близькі вже до невеликих фрегатів.

comments powered by HyperComments