У Харкові будуть відновлювати трамвай за європейські кошти

Вторник , 17 января 2023, 11:44
Європейський Інвестиційний банк надасть кошти Харкову для відновлення пошкодженої під час війни трамвайної інфраструктури та закупівлю нових трамваїв.
У Харкові будуть відновлювати трамвай за європейські кошти

Транспортну інфраструктуру Харкова, пошкоджену внаслідок російських обстрілів та бойвих дій, будуть відновлювати та модернізувати за кошти Європейського Інвестиційного банку, який надасть їх через Трастовий фонд технічної допомоги Східного партнерства. Про це повідомляє польське видання Raport Kolejowy.

У відеосюжеті показуємо руйнування трамвайних депо та метрополітену Харкова від бойових дій.

Грант, отриманий від ЄІБ, підтримає Харків - друге за величиною місто в Україні - у проведенні необхідної підготовки до реконструкції зруйнованої під час війни трамвайної інфраструктури. Крім того, за ці кошти придбають новий рухомий склад.

Це буде наймасштабніша реконструкція громадського транспорту в місті за 30 років. До проекту залучили Харківську міську раду та КП "Салтівське трамвайне депо".

У рамках проекту Харків модернізує трамвайне сполучення за рахунок закупівлі рухомого складу, модернізації колій та інфраструктури депо. Тільки підготовка до реалізації плану коштуватиме 400 тис. євро. Цю суму покриватиме згаданий Цільовий фонд.

"Ми повинні бути готові почати відбудовувати Україну, коли вона виграє цю війну. Це означає, що ми маємо розпочати підготовку планів відновлення зараз", - сказала віце-президент ЄІБ Тереза ​​Червінська, яка відповідає за діяльність з підтримки України.

Коригувальні заходи розпочнуться наступного дня після завершення російської агресії в Україні, наголошує ​​Червінська. "Це дозволить переглянути існуючу трамвайну інфраструктуру і на цій основі створити для Харкова сучасну систему, більш ефективну та безпечну, а головне - екологічну", - додала вона.  

Після завершення технічної підготовки ЄІБ розгляне фінансування всього проекту.  Модернізація трамвайної інфраструктури є важливою частиною генерального плану реконструкції Харкова та Програми розвитку міського електричного наземного транспорту на 2021-2025 роки, затверджених ще до війни

comments powered by HyperComments