Ремонт трамвайних колій в Одесі продовжується

Понедельник , 18 сентября 2023, 16:16
Відстежуємо, як йде ремонт перехрестя вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської в Одесі з заміною там трамвайних колій.
Ремонт трамвайних колій в Одесі продовжується

В Одесі продовжують ремонт перехрестя вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської. 

Зараз, станом на 17-18 вересня, тут вже повністю демонтовано старі колії у напрямку повороту з Пантелеймонівської на Старопортофранківську у напрямку вул. Тираспольської. Вже підготовлено грунт під основу для нових колій трамваю та проїжджої частини.

Зауважимо, що трамваї маршрутів №5 та №28, а також №17 зараз не курсують. Лише частково замінено автобусами маршрут №5 від залізничного вокзалу до Аркадії та повністю - маршрут №17. Маршрут №28 ніяк не компенсовано для пасажирів.

Більшість пасажирів вимушені тіснитися у переповнених маршрутках. Альтернативних маршрутів електротранспорту, таких як, наприклад, пропоновані тимчасові маршрути трамваю від вул. Пастера та Автовокзалу до 2-ї Застави, тролейбуса №5, запущено не було.

У відео - як починався цей ремонт.

Ремонт перехрестя Старопортофранківської та Пантелеймонівської планується ще з 2020 року, коли він коштував 2,1 мільйона гривень. Влітку 2021 р. на основі тендерної документації це коштувало майже 4 мільйони гривень.

Капітальний ремонт включає: демонтаж рейок, стрілочних переводів та глухих пересічень з установкою стандартних стрілок. Будівництво заплановано в одну чергу.

Згідно з тендерною документацією, підрядник повинен буде розібрати 230 метрів старих трамвайних колій, у тому числі три глухі перетини.  А потім укласти 150 метрів нових колій – 79 метрів прямих колій та 71 метр у кривих, 6 комплексів стрілок – зі стрілочними переказами, хрестовинами та ділянками прямих та кривих трамвайних колій по 6-7 метрів, 3 нових глухих перетинів.  Сумарно це дасть самі 230 метрів.

Робочим проєктом передбачено заходи щодо забезпечення вимог стосовно маломобільних груп населення.

comments powered by HyperComments