В Одесі готуються відновити рух двох тимчасово закритих маршрутів трамваю

Четверг , 28 сентября 2023, 10:01
В Одесі вже на дві третини завершено заміну трамвайних колій на перехресті вулиць Пантелеймонівської та Старопортофранківської. Готують до запуску один з тимчасово закритих трамвайних маршрутів.
В Одесі готуються відновити рух двох тимчасово закритих маршрутів трамваю

Продовжується ремонт трамвайних колій на перехресті вулиць Старопортофранківської та Пантелеймонівської. У своїй "трамвайній" частині роботи станом на 27-28 вересня виконані вже приблизно на дві третини від повної готовності.

Це дозволить відновити роботу трамваїв маршрутів №17 у повному обсязі та №5 за тимчасовою схемою вже завтра, у п'ятницю 29 вересня.

Спочатку у серпні було виконано заміну колій та стрілочних переводів по Старопортофранківській з боку Новощіпного Ряду. Потім у вересні було тимчасово припинено роботу трамваїв №5, №28 і №17, які частково замінені автобусами.

Деталі можна побачити у нашому відеосюжеті.

На даний момент за вересень вже змонтовані нові колії у напрямку повороту з Пантелеймонівської на Старопортофранківську у бік Новощіпного Ряду. Це відкриває можливість для часткового запуску трамваїв. У КП "Одесміськелектротранс" вже запевняють, що після випробувань нових колій вже 29 вересня буде відновлено рух трамваїв по маршруту №17 від Куликового поля до 11-ї станції Фонтану. Цей маршрут не працював, оскільки через ремонт вагони не могли потрапити на свою лінію з депо. Також це дає технічну можливість запустити тимчасові трамвайні маршрути від Старосінної площі до Аркадії та парку Шевченка.

Втім, одночасно з маршрутом №17 відновлять і трамвай №5 - але він буде тимчасово курсувати від Аркадії до Олексіївської площі. Після повного завершення ремонту він повернеться до традиційної траси до Автовокзалу.

Наступний етап передбачає заміну колій та стрілочних переводів на повороті з Пантелеймонівської на Старопортофранківську у бік вулиці Тираспольської. Він, скоріше за все, буде виконаний в обумовлені загальні терміни ремонту до 20 жовтня.

Після заміни колій також буде влаштовано нову проїжджу частину на перехресті, адже трамвай тут курсує на суміщеному полотні з автомобільним рухом.

Зауважимо, що цей ремонт в черговий раз показав, що система одеського трамваю не має гнучкості через значне скорочення у радянскі часи та вже під час незалежності України, коли у 2005 р. були демонтовані лінії по вул. Успенській і у 2008-му - по вул. Балківській. В результаті кожен серйозний ремонт призводить до закриття руху трамваїв на тій чи іншій важливій ділянці без можливості організувати альтернативні трамвайні маршрути трамваю в об'їзд.

Також наголосимо, що під час нинішнього ремонту в Одесі не скористалися можливістю запустити тимчасові маршрути трамваю від вул. Пастера та Автовокзалу до станції "Застава-2", а також запустити частково компенсуючі відсутність трамваю маршрути тролейбуса, наприклад від Аркадії до вул. Мечникова чи продовжити тролейбус №8 до Аркадії.

Ремонт перехрестя Старопортофранківської та Пантелеймонівської планувався ще з 2020 року, коли він коштував 2,1 мільйона гривень. Влітку 2021 р. на основі тендерної документації це коштувало майже 4 мільйони гривень.

Капітальний ремонт включає: демонтаж рейок, стрілочних переводів та глухих пересічень з установкою стандартних стрілок. Будівництво заплановано в одну чергу.

Згідно з тендерною документацією, підрядник повинен буде розібрати 230 метрів старих трамвайних колій, у тому числі три глухі перетини.  А потім укласти 150 метрів нових колій – 79 метрів прямих колій та 71 метр у кривих, 6 комплексів стрілок – зі стрілочними переказами, хрестовинами та ділянками прямих та кривих трамвайних колій по 6-7 метрів, 3 нових глухих перетинів.  Сумарно це дасть самі 230 метрів.

Робочим проєктом передбачено заходи щодо забезпечення вимог стосовно маломобільних груп населення.

comments powered by HyperComments