ООН закликає росію зняти морську блокаду з Одеси

Четверг , 5 мая 2022, 16:42
Керівництво ООН виступило з закликом до росії зняти морську блокаду з українських портів - передусім Одеси, Чорноморська та Южного.
ООН закликає росію зняти морську блокаду з Одеси

Війна в Україні та блокування українських портів Росією, що розв'язала цю війну, загрожує економічним колапсом сільського господарства України - країни, яка годує 400 млн осіб, заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, виступаючи у четвер з відеозв'язку на Міжнародній донорській конференції високого рівня по Україні, яка проходила у Варшаві.

"Тому ми говоримо росії: у нас буде голод по всьому світу, якщо ми не відкриємо ці порти і не дамо прохід, щоб допомогти людям по всьому світу. Це критичне питання для України. І найголовніше, це критична проблема для решти світу протягом наступних 8-12 місяців та наступного року", - сказав Бізлі.

Він пояснив, що якщо не відкрити порти прямо зараз, то коли в липні та серпні буде зібрано врожай, його ніде зберігатиме, бо елеватори та сховища повні.

Бізлі підкреслив, що в такому разі наслідки будуть гіршими, ніж зростання цін на продовольство, на пальне, вартість фрахту, яке спостерігається сьогодні.

До початку росію війни Україна щомісяця експортувала близько 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте зараз через їхню морську блокаду з боку Росії може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових.

Тим часом неокуповані порти в Одеській та Миколаївській областях фактично не працюють через морську блокаду з боку росії. Це Одеса, Південний, Чорноморськ та Миколаїв з його комплексами. Реально працюють лише дунайські порти на півдні Одеської області - Ізмаїл, Рені.

comments powered by HyperComments