За травень дунайські порти Одеської області збільшили перевалку зерна

Вторник , 28 июня 2022, 14:34
За травень 2022 року порти Одеської області на Дунаї Ізмаїл та Рені обробили 1,3 мільйона тон зернових вантажів, що в 1,6 раза більше ніж у квітні 2022 р
За травень дунайські порти Одеської області збільшили перевалку зерна

Українські дунайські порти Рені та Ізмаїл Одеської області у травні 2022 року збільшили перевалки експортних зернових вантажів порівняно з квітнем в 1,6 разу — до 1,3 млн тонн. Про це повідомив заступник голови ДП "Адміністрація морських портів України" по взаємодії з органами влади Дмитро Барінов, який раніше був керівником "Українського дунайського пароплавства".

За словам Барінова, дані обсяги перевантаження зернових ще не достатні, якщо порівнювати з часами до російського військового вторгнення і блокування Росією основних портів України Росією. 

"Працюють порти на Дунайському напрямку. Весь експорт, а здебільшого це агро, спрямовано на ці порти. Але вони не готові до таких обсягів продукції. У березні вони відвантажили разом лише 400 тонн вантажів, у квітні 800, у травні 1,3 млн і у червні намагаємось збільшити до 1,5 млн тонн відвантажень”, — сказав Барінов під час брифінгу в "Укрінформі" 27 червня.

Він нагадав, що до війни всі порти України відвантажували 5 млн тонн. "Зараз це менше, ніж третина довоєнних обсягів. Не можна порівнювати морські порти та порти Дунаю”.

За його словами, у довготривалій перспективі можливий варіант побудови великих розвантажувальних комплексів на Дунаї, які дозволять додатково збільшити перевалку, але для цього потрібне відповідне фінансування.

Барінов повідомив також, що в українських портах на сьогодні лишаються заблокованими близько 80 іноземних торгових суден разом з екіпажами, в тому числі 39 в портах Одеської області.

comments powered by HyperComments