Морські новини в Одесі: судноплавство та загроза російського флоту (ВІДЕО)
Сьогодні, 2 вересня з портів Одеської області вийшли в море ще 6 торгівельних суден, навантажених зерном та олією.
Таким чином, загалом з портів Одеса, Чорноморськ та Південний за трохи більше місяця дії "зернового коридору" вийшли в море вже 68 суден, на яких вивезено більш як 1,7 мільйона тон вантажів. Деякі судна заходять до наших портів вже не в перший раз.
Одночасно протягом серпня з дунайських портів, в першу чергу з Рені та Ізмаїлу експортували 1,6 мільйона тон агропродукції - трохи менше, ніж через великі чорноморські порти.
В протоці Босфор вчора сів на мілину балкер "Lady Zehma", який нещодавно вийшов в море з порту Чорноморськ. Сьогодні його зняли з мілини, але на декілька годин рух великих суден через Босфор призупиняли.
У Чорному морі продовжує перебувати оперативне з'єднання російського флоту, ядро якого складають два надводні кораблі з загальним залпом у 16 крилатих ракет "Калібр".
Тепер трохи про різну "движуху" у чорноморському флоті рф. 29 серпня зайшов у Севастополь ракетний корвет "Інгушетія" типу "Буян-М".
Сьогодні, 2 вересня, вийшов у море патрульний корвет "Василий Быков типу 22160, який займається патрулюванням акваторії зовнішнього рейду Севастополя.
Ось відносно свіжий знімок бухти Голландія у Севастополі від 30 серпня - видно, як з одного боку вантажать крадене зерно, а з іншого стоять пришвартовані кормою обидва нові фрегати типу 11356 - "Адмирал Макаров" та "Адмирал Эссен" і обидва старі фрегати "Ладный" та "Пытливый", які вже кілька місяців не виходять у море.
Раніше саме ці старі фрегати кілька разів було видно в Одесі - росіяни застосовували їх як приманку для виявлення позицій українських ракет та берегової артилерії у березні 2022 року. Зараз же навіть найновіші російські кораблі не відходять від берегу окупованого Криму - тому що як тільки російські кораблі вийдуть за межі дальності своїх берегових комплексів ППО, то їх відразу вразять українські ракети. А єдиним російським кораблем у Чорному морі, який мав системи ППО та радіолокатори великого радіусу дії - був крейсер "Москва", який зараз лежить на дні після того, як його ППО просто "не помітила" українські ракети "Нептун". На інших кораблях зенітно-ракетні комплекси середної дальності дії "Штиль" є лише на двох більш нових фрегатах, а на всіх інших кораблях - або відверто застарілі, або дуже слабкі переносні ЗРК малого радіусу дії.
Загалом це означає повну безпорадність російського флоту у морських операціях та можливість його використання лише для однієї функції - ракетних обстрілів Одеси та інших міст України з акваторії біля південного берегу Криму, в районі Фіоленту, Балаклави, Форосу. Але декілька випадків бавовни на Фіоленті можуть свідчити про те, що навіть води біля південного берегу Криму перестають бути безпечними для флоту росії.