Морські новини в Одесі: судноплавство та загроза російського флоту (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Пятница , 2 сентября 2022, 16:36
Аналізуємо ситуацію у Чорному морі, судноплавство в Одесі та дії флоту росії 2 вересня.
Морські новини в Одесі: судноплавство та загроза російського флоту (ВІДЕО)

Сьогодні, 2 вересня з портів Одеської області вийшли в море ще 6 торгівельних суден, навантажених зерном та олією. 

Таким чином, загалом з портів Одеса, Чорноморськ та Південний за трохи більше місяця дії "зернового коридору" вийшли в море вже 68 суден, на яких вивезено більш як 1,7 мільйона тон вантажів. Деякі судна заходять до наших портів вже не в перший раз. 

Одночасно протягом серпня з дунайських портів, в першу чергу з Рені та Ізмаїлу експортували 1,6 мільйона тон агропродукції - трохи менше, ніж через великі чорноморські порти. 

В протоці Босфор вчора сів на мілину балкер "Lady Zehma", який нещодавно вийшов в море з порту Чорноморськ. Сьогодні його зняли з мілини, але на декілька годин рух великих суден через Босфор призупиняли.

У Чорному морі продовжує перебувати оперативне з'єднання російського флоту, ядро якого складають два надводні кораблі з загальним залпом у 16 крилатих ракет "Калібр".

Тепер трохи про різну "движуху" у чорноморському флоті рф. 29 серпня зайшов у Севастополь ракетний корвет "Інгушетія" типу "Буян-М".

Сьогодні, 2 вересня, вийшов у море патрульний корвет "Василий Быков типу 22160, який займається патрулюванням акваторії зовнішнього рейду Севастополя.

Ось відносно свіжий знімок бухти Голландія у Севастополі від 30 серпня - видно, як з одного боку вантажать крадене зерно, а з іншого стоять пришвартовані кормою обидва нові фрегати типу 11356 - "Адмирал Макаров" та "Адмирал Эссен" і обидва старі фрегати "Ладный" та "Пытливый", які вже кілька місяців не виходять у море.

Раніше саме ці старі фрегати кілька разів було видно в Одесі - росіяни застосовували їх як приманку для виявлення позицій українських ракет та берегової артилерії у березні 2022 року. Зараз же навіть найновіші російські кораблі не відходять від берегу окупованого Криму - тому що як тільки російські кораблі вийдуть за межі дальності своїх берегових комплексів ППО, то їх відразу вразять українські ракети. А єдиним російським кораблем у Чорному морі, який мав системи ППО та радіолокатори великого радіусу дії - був крейсер "Москва", який зараз лежить на дні після того, як його ППО просто "не помітила" українські ракети "Нептун". На інших кораблях зенітно-ракетні комплекси середної дальності дії "Штиль" є лише на двох більш нових фрегатах, а на всіх інших кораблях - або відверто застарілі, або дуже слабкі переносні ЗРК малого радіусу дії.

Загалом це означає повну безпорадність російського флоту у морських операціях та можливість його використання лише для однієї функції - ракетних обстрілів Одеси та інших міст України з акваторії біля південного берегу Криму, в районі Фіоленту, Балаклави, Форосу. Але декілька випадків бавовни на Фіоленті можуть свідчити про те, що навіть води біля південного берегу Криму перестають бути безпечними для флоту росії.

comments powered by HyperComments