"Зерновий коридор" з портів Одеської області буде діяти ще 4 місяці (ВІДЕО)

Четверг , 17 ноября 2022, 09:48
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про продовження терміну дії "зернового коридору" з морських портів Одеської області ще на 120 днів.
"Зерновий коридор" з портів Одеської області буде діяти ще 4 місяці (ВІДЕО)

Вранці 17 листопада в Стамбулі підписали рішення про продовження термінуу дії "зернової ініціативи" або "зернового коридору" з морських портів Одеської област ще на 120 днів - 4 місяці. Гарантами виконання залишилися ООН та Туреччина. Також запропоновано долучити до "зернового коридору" порти Миколаївської області.

Зараз з портів Одеси, Чорноморська та Південного експортовано в рамках "зернового коридору" вже майже 11 мільйонів тон української аграрної продукціії.

"Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море" продовжена ще на 120 днів. Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина. Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі. 

З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу. Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв. Очікуємо на їх відповідь.

Також важливо забезпечення ефективноі роботи Спільного Координаційного Центру. Внесли свої пропозиції щодо вирішення наявних проблем. Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства." - написав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

comments powered by HyperComments