Для танкерів з російською нафтою закривають протоку Босфор

Пятница , 18 ноября 2022, 15:55
Рішення уряду Туреччини про заборону проходу танкерів з російською нафтою без страховки фактично означає повне припинення морського експорту нафти з росії через її чорноморські порти.
Для танкерів з російською нафтою закривають протоку Босфор

Туреччина з 1 грудня планує закрити протоки Босфор та Дарданелли для танкерів, які перевозять нафту, якщо вони не матимуть страховки. Нове правило набуде чинності за кілька днів до запуску європейських санкцій проти російської нафти, які обмежують максимальну вартість експортованої з росії нафти..

Після введення санкцій російські експортери нафти росії втратять можливість отримати страховку, перевозячи нафту за ціною вищою за встановлений максимум.

Турецький чиновник, який працює в системі контролю за перевезеннями на морі, підтвердив інформагентству Bloomberg, що нові правила при перетині Босфору пов'язані із санкціями проти росії, хоча формально Туреччина до них не приєднувалася. Нововведення, як повідомив чиновник, вплине на танкери з російською сировиною, якщо їм не вдасться отримати страхові гарантії на відшкодування збитків у разі надзвичайних подій, таких як розлив нафти. Він підкреслив, що це рішення пов'язане з необхідністю забезпечити безпеку проток.

Зазначається, що під загрозою може опинитися весь експорт російської нафти з Новоросійська - близько 650 тис. барелів на добу.

Відразу після цього на росії повідомили про спробу атакувати один з нафтових терміналів Новоросійська морським дроном. А через кілька годин самі ж росіяни це і спростували.

comments powered by HyperComments