З порту Чорноморськ відправили шосте судно за продовольчою програмою ООН

Суббота , 25 марта 2023, 13:02
25 березня з порту Чорноморсько до Ємену відправилося судно Negmar Cicek, яке доставить 30 тисяч тонн  гуманітарної допомоги до Ємену. Це вже шосте судно в рамках продовольчої програми Grain from Ukraine. 
З порту Чорноморськ відправили шосте судно за продовольчою програмою ООН

Напередодні відправлення цього судна у порт Чорноморськ приїхали Віцепремʼєр-міністр, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський,
Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу, Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг, заступник директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд.

Донорами цієї допомоги стали США, Франція та Іспанія. 

Загалом, з допомогою Grain from Ukraine було направлено 170 тисяч тонн гуманітарної пшениці. Завдяки цьому вдалось покращити гуманітарну ситуацію в Ефіопії, Сомалі та Кенії. В найближчих планах – експорт ще 30 тисяч тонн пшениці в Судан.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість гуманітарної місії для світу та для України. За її словами, 65% експорту пшениці по Чорноморській зерновій ініціативі надається саме країнам, які розвиваються.

Олександр Кубраков заявив: "24 березня мали можливість побачити завантаження шостого судна в рамках Програми Grain from Ukraine. Гуманітарна ініціатива Президента України Володимира Зеленського обʼєднала цивілізований світ навколо допомоги вразливим країнам Африки та Азії.  

Проєкт Grain from Ukraine, який ми реалізуємо спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН, є вкладом України в глобальну продовольчу безпеку. Попри повномасштабне вторгнення росії, саботаж агресором інспекції суден «зернової ініціативи», ми продовжуємо бути відповідальним партнером для всього світу. Для цього працюємо з понад 30 країнами та інституціями, які приєднались до програми, а також залучаємо нових партнерів. 

Ключова ціль – максимально швидко залучити фінансування для закупівлі українського продовольства та організувати доставку туди, де його найбільше потребують. Закликаємо світову спільноту долучатись до програми Grain from Ukraine. Це можливість як підтримати українських аграріїв, від яких у значній мірі залежить глобальна продовольча безпека, так і допомогти мільйонам людей в Африці та Азії уникнути голоду".

 

comments powered by HyperComments