Порт Ізмаїл за 4 місяці виконав річний план обробки вантажів

Вторник , 9 мая 2023, 16:50
Ізмаїльський морський порт на початку травня 2023 року виконав річний план з вантажопереробки, опрацювавши понад 6 млн тонн вантажів. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Станом на 8:00 9 травня морський порт Ізмаїл виконав річний план з вантажопереробки в обсязі 6,187 млн. тонн. Це рекордні за всю історію існування порту темпи виконання річних показників”, — вказала прес-служба.

Найбільші обсяги з обробки вантажів продемонстрували ДП «Ізмаїльській морський торговельний порт» — 2,656 млн тонн, ПрАТ «Дунайсудноремонт» — 1,29 млн тонн та ПрАТ «ІРП «Дунайсудносервіс» — 805 тис. тонн.

На першій позиції у номенклатурі вантажів морського порту Ізмаїл за обсягами перевантаження — хлібні вантажі, на другій — інша агропродукція (олія, шрот, соняшник), на третій — катуни.

Потужності порту з експорту агропродукції збільшились завдяки введенню в дію причалів для вантажних операцій із зерновими та рослинною олією новими операторами терміналів — ВАТ «Дунайсудносервіс», ПрАТ «Дунайсудноремонт», ПрАТ «ІЦКК», а також за рахунок будівництва нового терміналу ТОВ СП «Нібулон».

Збільшенню пропускної спроможності морського порту Ізмаїл, який сьогодні обробляє суттєву частку українського експорту, сприяло відновлення судноплавства у гирлі Бистре, збільшення акваторії МП Ізмаїл, та проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії порту. Дунайський кластер — це ключовий альтернативний шлях експорто-імпортної логістики, який є пріоритетним для подальшого розвитку для ДП «АМПУ»”, — наголосив голова АМПУ Юрій Литвин.

Ізмаїльський морський порт розташований в акваторії Кілійського гирла річки Дунай. Кількість вантажних причалів — 24, довжина вантажного причального фронту — 2,7 кілометра. У порту працюють портові оператори ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт», ТОВ «Сервіспорт», ТОВ «Вілле Форте Україна», ТОВ «Нью Енерджі», ТОВ «Ізмаїльський елеватор» та інші.

За підсумками 2022 року Ізмаїльський порт збільшив вантажопереробку порівняно з 2021 роком у 2,2 разу — до 8,89 млн тонн.

comments powered by HyperComments