Блокаду порту Південний Одеської області США вважають порушенням "зернових угод"

Среда , 24 мая 2023, 13:03
Уряд США вважає, що росія порушила щойно подовжену за її згодою "зернову угоду", оскільки росія фактично блокує один з морських портів Одеської області - Південний.
Блокаду порту Південний Одеської області США вважають порушенням "зернових угод"

США вважають явним порушенням Чорноморської зернової ініціативи дії росії, яка намагається перешкоджати морському трафіку з українським зерном до одного з трьох обумовлених угодою морських портів — порту Південний. Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер. "Росія продовжує перешкоджати нормальній діяльності цієї рятівної ініціативи", — наголосив Міллер.

Він зауважив, що це не є чимось новим, адже від самого початку, відколи "висохли чорнила" на вперше укладеній зерновій угоді росія почала скаржитися та відкрито перешкоджати їй. "Ми повинні чітко розуміти, що тут діється: сторони домовилися забезпечити безперешкодний експорт українського продовольства з трьох портів. Тепер росія відмовляється пускати судна до одного з цих трьох, і це є явним порушенням їхніх зобов’язань у рамках Чорноморської зернової ініціативи”, — пояснив Міллер.

Він нагадав, що така обструкція з боку рф та погрози вийти з угоди загрожують підвищенням світових цін на продовольство та зменшенням доступності їжі для країн, які цього потребують найбільше. "Ми вкотре закликаємо росію припинити тримати у заручниках глобальні постачання продовольства”, — заявив речник Держдепартаменту США.

17 травня Україна, ООН, Туреччина і Росія домовилися про продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море до 18 липня 2023 року.

19 травня Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі відновив інспекції суден, які рухаються до портів Одеса та Чорноморськ у рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море, проте рух до найбільш глибоководного порту Південний продовжує блокуватися представниками росії.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв на засіданні Ради Безпеки ООН, що росія вдає, ніби має збитки від Чорноморської зернової ініціативи, хоча насправді вдвічі збільшила експорт свого зерна.

comments powered by HyperComments