Коли можуть прийняти закон про залізничний транспорт

Среда , 30 ноября 2022, 09:10
У Верховній Раді розглядають законопроект нового закону "Про залізничний транспорт". Що дасть такий закон для розвитку українських залізниць.
Коли можуть прийняти закон про залізничний транспорт

Закон України "Про залізничний транспорт" може бути винесений на розгляд Верховної Ради України у першому читанні на початку 2023 року. Про це в ході "Інфраструктурного дня 2022" Європейської Бізнес Асоціації 29 листопада, повідомила заступниця голови комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко.

Цей законопроект знаходиться зараз в Кабінеті Міністрів, де для нього роблять "таблицю відповідності європейському законодавству". «Як тільки він звідти вийде і повернеться в комітет, ми будемо мати фінальну версію до першого читання, він піде на затвердження в комітет, а потім в залу Верховної Ради», – повідомила Юлія Клименко.

Крім того, найближчим часом планується розглянути закон про перевезення небезпечних вантажів.

"Великий блок, який фактично лишився, оскільки про внутрішні водні шляхи, пошту були прийняті, – це Укрзалізниця. Великий спірний блок. Зараз ми намагаємося знайти консенсус зі всіма учасниками цього сектору. Амбіційна мета – подати в першому читанні цей законопроект на початку наступного року", – сказала Юлія Клименко.

Вона також додала, що парламент ратифікував кредит Світового банку на 200 млн євро на проєктування євроколії до ЄС.

Проте, за словами Юлії Клименко, основний план "А" для українського експорту – максимальне відкриття портів. Натомість, автомобільні дороги та залізниця – це план «Б», який теж має обов’язково бути.

Закон “Про залізничний транспорт” українські парламентарії не можуть ухвалити уже багато років. Останнього разу висловлювалися прогнози, що цей закон може бути прийнятий на початку другого кварталу 2022 року. До цього транспортний комітет ВР планував розглянути проєкти законів про залізничний транспорт і НКРТ у лютому. Ухвалення довгоочікуваного закону у першій половині 2022 року також прогнозував заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко.

comments powered by HyperComments