Залізничні перевезення до Румунії вдвічі збільшили обсяг вантажів

Среда , 18 января 2023, 15:00
Протягом 2022 року залізницею до Румунії перевезли майже в два рази більше вантажів, ніж було у 2021 році.
Залізничні перевезення до Румунії вдвічі збільшили обсяг вантажів

Через прикордонні переході між Україною та Румунією в 2022 році передано 3,3 млн тонн вантажів, що майже вдвічі більше, ніж за 2021 рік. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи "Укрзалізниці" Валерій Ткачов.

Україна зараз має кілька залізничних переходів до Румунії. Один з них розташований у Одеській області - від Рені до Галацу, причому значну частину 2022 р. вантажі до Рені йшли транзитом через Молдову, а також переходи Вадул-Сірет - Дорнешти і Дяково - Галмеу на Західній Україні, до яких зараз також додаються переходи від Рахова до Валя-Вішеулуй та від Тересви через Сігет до того ж Валя-Вішеулуй.

"Якщо говорити про обсяги, то в минулому 2022 році через румунські прикордонні переходи було оброблено 3,303 млн тонн вантажів. При цьому збільшення відбулося майже в 2 рази. У 2021 році по Румунії обсяг передачі вантажів становив 1,684 млн тонн”, — зазначив Ткачов в ході наради українських та румунських залізничників із вантажовідправниками у вівторок, 17 січня.

Він відмітив, що серед вантажів перші позиції займає зерно. На другому місці — руда. В четвірку лідерів також входять цемент та чорні метали.

В той же час, в ході наради зазначалося, що в першій половині січня 2023 року показники дещо погіршилися порівняно з груднем 2022-го. Залізничники обговорили, яким чином можна покращити роботу. Румунські перевізники озвучили, зокрема, проблему із оформленням віз для своїх працівників, для яких лімітований термін перебування за кордоном.

comments powered by HyperComments