Повноцінним керівником "Укрзалізниці" призначили тимчасового управлінця

Четверг , 23 марта 2023, 10:52
З сьогоднішнього дня повноцінним керівником "Укрзалізниці" стає Євген Лященко, який до цього тимчасово очолював правління залізничної компанії.
Повноцінним керівником "Укрзалізниці" призначили тимчасового управлінця

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення призначити з 23 березня головою правління АТ"Укрзалізниця" Євгена Лященко, який до цього входив до складу правління компанії та після відставки колишнього очільника Олександра Камишіна тимчасово керував залізницею.

Цим же розпорядженням Кабміну схвалено дострокове припинення повноважень керівника товариства Олександра Камишіна, якого призначено міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.

В “Укрзалізницю” Євген Лященко прийшов разом з Олександром Камишіним в 2021 році. Він займав посаду члена правління УЗ і відповідав за фінансовий блок питань. До того Євген Лященко п’ять років (до 2019-го) був директором холдингу “Медіа Група Україна”, що входить до System Capital Management. SCM належить українському олігарху Рінату Ахметову. Ключовими активами холдингу "Медіа Група Україна" були телеканал "Україна" та газета "Сьогодні". У липні 2022 року було оголошено, що Рінат Ахметов вийшов з медійного бізнесу.

Віце-прем'єр з питань інфраструктури та реінтеграції Олександр Кубраков вже сформулював основні задачі для нового керівника "Укрзалізниці".

"Зараз перед Євгеном Лященком, як перед керівником АТ "Укрзалізниця", поставлені три ключові задачі. Перша – продовження реформи УЗ, а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності. Друга – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо. Третя – вихід компанії на беззбитковість. Тут вже ухвалений План необхідних заходів та є воля на виконання, – наголосив Олександр Кубраков. – Вітаю рішення Уряду та Наглядової ради про призначення і бажаю Євгену Лященку успішно впоратися з усіма викликами".

Також Кубраков розповів про роботу Євгена Лященко у правлінні УЗ. "До цього він займав посаду члена правління залізниці і відповідав за фінансовий блок питань у компанії. Зазначу, що за останній рік, рік повномасштабного російського вторгнення, за безпосередньої участі Євгена Лященка було запроваджено низку фактично революційних змін на УЗ. Перш за все це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень. Також важливим здобутком стало перенесення виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму 895 млн доларів. Зокрема, ці та кілька інших управлінських рішень допомогли зберегти фінансову стабільність Укрзалізниці впродовж останніх двох років. У практичному полі це означає підтримку обороноздатності та економіки воюючої держави. І що не менш важливо – стабільна виплата заробітних плат працівникам залізниці.”

comments powered by HyperComments