Литва припиняє транзит вантажів у Калінінградську область росії

Среда , 22 июня 2022, 12:46
Спочатку Литва припинила транзит підсанкційних вантажів до Калінінградської області росії залізницею, а згодом - і автотранспортом.
Литва припиняє транзит вантажів у Калінінградську область росії

З 18 червня Литва припинила транзит залізницею до Калінінградської області росії товарів та вантажів, що підпадають під санкції Євросоюза.

Литовський залізничний вантажний перевізник LTG Cargo повідомляє, що, згідно з поясненнями ЄС, заборона стосується підсанкційних товарів, які транспортуються територією Литви з рф до Калінінградської області.

Згодом, з 22 червня, Литва поширила обмеження на транзит своєю територією вантажів з росії до Калінінградської області на автомобільний транспорт. Таку інформацію озвучили в керівництві російського анклаву. "Обмеження вантажного транзиту поширюється і на автомобільний транспорт, що прямує через Литву", - заявили в керівництві Калінінградської області.

Наразі ці вантажі можна перевозити лише морем між портом Усть-Луга в Ленінградській області та портами Калінінградської області вантажними суднами та поромами. Але поромів у росії не вистачає, будувати нові довго, а купити у інших держав пороми росія не може - санкції працюють.

Таке рішення викликало бурхливу реакцію з російської сторони. Так, губернатор Калінінградської області Антон Аліханов визнав, що російський анклав зазнає дефіциту найнеобхідніших товарів через припинення постачань через територію Литви, і росіянам терміново доведеться шукати вільні пороми, щоб забезпечити необхідні перевезення Балтійським морем. Після цього він пригрозив Литві заходами у відповідь, які можуть торкнутися транспортного комплексу країн Балтії і навіть безпеки самої Литви. 

Загалом, росія почала погрожувати Литві, в тому числі і військовим вторгненням. На це відповіли у США - словами про те, що будь яке порушення безпеки Литви як однієї з держав НАТО буде зустрінуте як напад на весь блок НАТО з відповідними наслідками для росії.

На відео - аналіз становища росії у зв'язку з припиненням транзиту до Калінінградської області, а також аналіз оперативної обстановки на 22 червня.

comments powered by HyperComments