У Польщі заявили про готовність допомогти з відбудовою аеропортів України

Четверг , 27 октября 2022, 13:23
За повідомленням міністерства фондів і регіональної політики Польщі, польська сторона готова надати допомогу Україні в післявоєнній відбудові аеропортів.
У Польщі заявили про готовність допомогти з відбудовою аеропортів України

Під час зустрічі заступника міністра фондів та регіональної політики Польщі Марціна Горали з послом України в Польщі Василем Зваричем прозвучала заява про готовність Польщі  допомогти Україні у повоєнній відбудові аеропортів. Також на зустрічі сторони обговорювали можливості підтримки реконструкції українських аеропортів, співпрацю в реалізації проекту високошвидкісної залізниці (KDP) та перегляд мережі TEN-T.

"Ми бачимо низку можливостей для підтримки України у сфері широкого розуміння повоєнної відбудови українських аеропортів. Ми підтримуємо постійний контакт з представниками Асоціації "Аеропортів України", а також безпосередньо з українськими аеропортами. Ми також можемо запропонувати їм наші експертні консультаційні послуги щодо інвестицій, пов’язаних з аеропортами, та планування їх подальшого розвитку", - підкреслив Горала. 

Зазначається, що у зустрічі з послом України в Польщі, яка відбулася в офісі міністерства фондів і регіональної політики РП, також взяв участь президент ДП "Польські аеропорти" Станіслав Войтер. Обидві сторони домовилися продовжити роботу над розробкою можливої ​​цільової моделі співпраці в цьому напрямку. 

Також було порушено питання посилення співпраці в реалізації проекту високошвидкісної залізниці між двома країнами та пов’язаного з ним перегляду мережі TEN-T. "Окрім залізничного сполучення на шляху Варшава-Київ через Ягодин, ми хочемо запропонувати новий маршрут, який з’єднає польські та українські міста. Компанія Centralny Port Komunikacyjny планує побудувати залізничну лінію Люблін - Замостя - Белжець до польсько-українського кордону. Такий маршрут з українського боку міг би пролягати через Раву Руську до Львова та Києва. У перспективі також можна буде розширити його на схід від Карпат до чорноморських портів України та Румунії", - додав Горала. 

 

comments powered by HyperComments