Авіахаб у Кишиневі: українські авіакомпанії та автобуси з Одеси

Четверг , 11 января 2024, 09:36
Судячи з останніх новин з аеропорту Кишинева, він остаточно перетворюється на потужний авіахаб, де базуються літаки українських авіакомпаній. Туди ж запускають спеціальні міжнародні автобусні рейси з Одеси.
Авіахаб у Кишиневі: українські авіакомпанії та автобуси з Одеси

Одесити та мешканці всієї південної України, які мають право виїзду за кордон, вже досить давно використовують аеропорт Кишинева як початкову точку повітряних подорожей Європою. Туди літають авіарейси ряду європейських авіакомпаній, звісно, молдавські авіакомпанії, також там працює європейський лоукостер угорського походження WizzAir. Однак, у випадку складних погодних умов або ускладнень військової ситуації в Одеській області, авіарейси можуть переноситися до сусіднього аеропорту Ясси у Румунії.

Однією з проблем для Українців є перетин кордону з Молдовою. На пунктах пропуску у Одеській області у Маяках (Паланка, Удобне) та у Старокозачому дуже часто виникають черги, дуже багато часу можуть займати прикордонні процедури.

Одночасно зараз деякі українські авіакомпанії створили хаб в аеропорту Кишинева, де базуються кілька їх літаків, та виконують рейси на замовлення молдавських авіакомпаній, поки небо України закрите для польотів.

Наразі в кишиневському аеропорту базуються одразу п'ять пасажирських літаків українських авіакомпаній SkyUp та Windrose Airlines, які працюють на умовах мокрого лізингу. Це вид оренди літаків, при якому авіакомпанія надає замовнику літак разом із екіпажем та технічним обслуговуванням, за що отримує фіксовану плату. При цьому комерційні ризики за продаж квитків лягають на замовника рейсів. Подібний вид оренди в умовах заборони польотів в Україні дозволяє українським авіакомпаніям продовжити свою діяльність та зберегти кваліфікацію льотного персоналу. Надалі вони можуть швидко відновити польоти в Україні, коли це буде визнано безпечним.

SkyUp розмістила у столичному аеропорту Молдови три з восьми своїх авіалайнерів. Зараз у Кишиневі базуються три Boeing 737-800 із номерами UR-SQB, UR-SQC, UR-SQF. Ці літаки виконують рейси на замовлення авіакомпаній Flyone та HiSky.

indrose Airlines розмістила в Кишиневі два своїх лайнери - Boeing 737-800 з реєстрацією UR-PSF і Boeing 737-900ER UR-PSI. Авіалайнери перевозять пасажирів молдавської авіакомпанії Flyone.

У Кишиневі також базується ще один Boeing 737-800 із реєстрацією 9H-SAT авіакомпанії SkyUp MT - підрозділу SkyUp, зареєстрованого на Мальті. Він возить пасажирів Flyone.

А для вирішення проблеми перетину кордону українцями напередодні керівництво Одеської ОВА повідомило про запуск у найближчому майбутньому спеціальних автобусних рейсів за маршрутом "Одеса - аеропорт Кишинів" під назвою "Аеротрансфер".

Мета проекту "Аеротрансфер" - пришвидшити проїзд українців, які прямують до міжнародного аеропорту Кишинів. За умови наявності квитків на літак - пасажири зможуть користуватися спеціальним трансфером, який прямуватиме з Одеси до аеропорту. 

Це має розвантажити пункти пропуску через кордон (в першу чергу в районі МПП «Маяки – Паланка – Удобне»), зменшити там зосередження великої кількості транспорту та людей, пришвидшити процедуру перетину. Організоване перевезення пасажирів також зменшить навантаження на дороги області легковими авто та покращить рівень обслуговування населення у сфері міжнародних перевезень. 

Для запуску проекту "Аеротрансферу" необхідні автобуси, які здійснюватимуть перевезення пасажирів. У цьому питанні Одеська ОВА розраховує на допомогу ПРООН - у вигляді закупівлі чи оренди автобусів або відповідних договорів з перевізниками.. 

comments powered by HyperComments