Авіакомпаніям не рекомендується літати у повітряному просторі росії: можуть збити
У бюлетені, який випустив головний авіарегулятор Євросоюзу, заявлено, що цивільні літаки в небі росії можуть стати метою російської ППО.
Європейське агентство безпеки авіації (EASA) рекомендує уникати польотів над територією росії на будь-яких висотах у зоні, на захід від 60 меридіана східної довготи, передає ЦТС. Фактично йдеться про територію росії, яка включає Москву та Санкт-Петербург.
Хоча європейські авіакомпанії не літають до росії з початку її вторгнення в Україну, рекомендація EASA поширюється на авіаперевізників третіх країн, які літають до ЄС і водночас літають до росії.
"Авіаоператори повинні уважно стежити за розвитком повітряного простору та за всіма наявними авіаційними публікаціями, виданими російською федерацією, включаючи інформацію, якою поділилися через Європейську платформу обміну інформацією та співпраці щодо зон конфлікту, поряд з наявними рекомендаціями або вказівками від їх національних органів влади", - йдеться, зокрема, бюлетені.
Рекомендації були видані на основі інформації, доступної державам-членам ЄС, EASA та Європейській комісії. "Триваючий конфлікт після вторгнення росії в Україну створює ризик того, що цивільні літаки будуть ненавмисно поцілені в повітряному просторі російської федерації через можливі недоліки цивільно-військової координації та неправильну ідентифікацію", - йдеться у них.
Активація російських систем протиповітряної оборони, здатних працювати на всіх висотах, у відповідь на запуски українських ракет і безпілотників, які дістаються цілей глибоко всередині російської території, може мати прямий вплив на льотні операції в окремих місцях, включаючи великі міжнародні аеропорти, попереджають експерти EASA. Як приклад наводять "інцидент" за участю рейсу 8243 азербайджанських авіаліній 25 грудня 2024 року.
Із точки зору управління повітряним простором, росія не продемонструвала повної майстерності у вирішенні існуючих ризиків, наголошується у бюлетені. А також звертається увага на те, що над територією росії спостерігається спуфінг та глушіння глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS), особливо в районах навколо зони конфлікту та об'єктів, на