На дорозі від Рені до Галацу планують запровадити транзит через молдавську ділянку

Четверг , 26 октября 2023, 15:35
Запропонований Міністерством інфраструктури проект "зеленого коридору" на автодорозі між Рені на півдні Одеської області та Галацем (Румунія) фактично передбачає транзит через молдавську ділянку дорозі без додаткового прикордонного контролю.
На дорозі від Рені до Галацу планують запровадити транзит через молдавську ділянку

Українське Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури розпочало перемовини з Румунією та Молдовою щодо створення "зеленого коридору" між автомобільними пунктами пропуску Рені (Одеська область) через Джурджулешти (Молдова) до Галацу (Румунія)  для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.

"Пропозиція запровадити "зелений коридор" включає низку заходів для всіх трьох країн. У першу чергу йдеться про спільний контроль між Україною та Молдовою та скоординований контроль між Молдовою та Румунією. Завдяки цьому рішенню ми зможемо зменшити кількість зупинок для вантажівок та відповідно пришвидшити контроль. Глобально це рішення дозволить вирішити питання комплексного розвитку інфраструктури на україно-молдавсько-румунському кордоні”, — наголосив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

Ці пункти пропуску розташовані один біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу.

Для створення "зеленого коридору", окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску "Рені". У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України.

Окрім цього, план запуску "зеленого коридору" передбачає реконструкцію дороги Рені - Галац з її розширенням з 2 до 4 смуг та додаткове технічне оснащення пунктів пропуску. Всі ці заходи можливі за підтримки рішення всіх трьох сторін.

Наразі комплекс пунктів пропуску "Рені - Джурджулешти" за добу пропускає близько 50 вантажівок. Натомість це один із ключових автомобільних пунктів пропуску, що веде до румунських портів з автотраси Одеса - Рені. Ключова мета розбудови інфраструктури цього пункту пропуску та "зеленого коридору" — збільшення фактичної пропускної здатності щонайменше у 5 разів.

Фактично ж такий "зелений коридор" дасть змогу пришвидшити рух через молдавську ділянку дороги між Рені та Галацем - оскільки прикордонні процедури зі сторони Молдови будуть виконуватися під час спільного контролю молдавських і українських прикордонників в Рені та молдавських та румунських прикордонників вже у Галаці.

comments powered by HyperComments