У 2024 році будуть ремонтувати лише необхідні для військових потреб дороги

Четверг , 16 ноября 2023, 18:08
В планах уряду на наступний 2024 рік щодо автодорожної інфраструктури - ремонт лише тих доріг, які мають військове значення для оборони України.
У 2024 році будуть ремонтувати лише необхідні для військових потреб дороги

У Міністерстві фінансів України повідомили, що у 2024 році надходження з державного дорожнього фонду, створеного у складі спецфонду держбюджету, буде спрямовано до загального фонду держбюджету з метою зміцнення армії та посилення оборони держави. Відповідно, ремонтувати будуть лише дороги, що є необхідними для військових потреб. І фінансуватися це будеза рахунок коштів з резервного фонду Уряду України.

"Усі кошти з дорожнього фонду на наступний рік (94,7 млрд грн) будуть перенаправлені на потреби оборони, що дозволить мобілізувати усі можливі внутрішні ресурси на цей напрямок", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Відповідний ресурс буде сформовано за рахунок акцизів з авто та пального, а також інших платежів, з яких фінансувалося будівництво та ремонт доріг.

При цьому у наступному році дорожня галузь продовжить отримувати фінансування завдяки трьом ключовим джерелам.

Залишки коштів, джерелом формування яких були доходи державного дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року, які не використані в попередні бюджетні періоди (2021-2023 роки), використовуватимуться для забезпечення невідкладних заходів, пов’язаних з утриманням доріг у зимовий період.

Дороги, які є необхідними для військових потреб, будуть фінансуватися за рахунок коштів з резервного фонду Уряду України.

Крім того, будівництво та ремонт доріг також заплановано в рамках проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн-партнерів.

У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що фінансування дорожнього фонду передбачене на мінімальному рівні. Бюджет Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури скоротили з 54,5 млрд грн до 9,8 млрд грн, Державного агентства відновлення - з 60,8 млрд грн до 35 млрд грн.Також постраждав фонд страхування цивільних суден, який був створений для заохочення судновласників направляти судна до українських чорноморських портів в умовах російської агресії. Якщо початково загальний обсяг компенсацій передбачався у розмірі до 20 млрд грн, то на 2024 рік по цій статті заклали лише 2 млрд грн.

comments powered by HyperComments