Завершується створення "зеленого коридору" з Одеської області до Румунії

Понедельник , 5 февраля 2024, 13:43
На півдні Одеської області завершують реконструкцію пункту пропуску через кордон у Рені з метою створення "зеленого коридору" аж до румунського Галаца транзитом через Джурджулешти.
Завершується створення "зеленого коридору" з Одеської області до Румунії

В Одеській області завершується облаштування автомобільного пункту пропуску "Рені" на кордоні з Молдовою для запуску спільного митного й прикордонного контролю. Це один з етапів створення єдиного «зеленого коридору» між трьома країнами: пунктами пропуску "Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)".

Запуск спільного митного контролю між Україною та Молдовою є першим кроком до створення "зеленого коридору", повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Таким чином планують запустити сухопутний зерновий коридор між пунктами пропуску "Рені – Джурджулешти – Галац", що має пришвидшити рух товарів та експорт української аграрної продукції. Ці пункти пропуску розташовані одне біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема, румунського Галацу.

!Для створення «зеленого коридору», окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску «Рені». У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України. Окрім цього, план запуску "зеленого коридору" передбачає реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг та додаткове технічне оснащення пунктів пропуску!, – наголосили в Мінінфрастурктури.

Наразі ремонт пункту пропуску "Рені" фактично завершено. На черзі – вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу.

comments powered by HyperComments