Україна разом з Румунією та Молдовою планує розвивати Дунайський регіон на півдні Одеської області
Українську делегацію очолив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач. Також серед учасників заходу були делегація США, яку очолив помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Брайен, та делегація Європейського Союзу, яку очолила генеральна директорка з питань мобільності та транспорту (DG MOVE) Магда Копчинська.
«Завдяки роботі у форматі Quint вдалось запустити повноцінний «зелений коридор» між пунктами пропуску Рені, Джурджулешти та Галац. Це дало змогу прискорити доставку вантажів до румунського порту Галац і зменшити час на контрольні процедури. Для цього з українського боку ми реконструювали пункт пропуску Рені, своєю чергою румунські та молдавські колеги запустили скоординований контроль на пункті пропуску Галац», — зауважив Сергій Деркач.
Під час зустрічі українська делегація повідомила про розвиток Дунайських портів. У пріоритеті — не лише оптимізація роботи портів, а й розвиток залізничної та автомобільної інфраструктури, яка забезпечує доставку вантажів до портових терміналів. Наприклад, планується модернізація пункту пропуску Орлівка—Ісакча, щоб через нього могли проходити не лише пороми, а й баржі та контейнери. Також розглядається відкриття нової поромної лінії між Рені та Браїлою (Румунія). Для успіху цих проєктів потрібні інвестиції як з боку бізнесу, так і від міжнародних партнерів.
Окрім розвитку морських шляхів, на зустрічі також обговорили розбудову автомобільних пунктів пропуску для збільшення пропускної спроможності українсько-румунського та українсько-молдовського кордону. Зокрема, йдеться про подальшу реконструкцію пункту пропуску Рені, відкриття нових пунктів пропуску з Румунією.
Окремо учасники зустрічі зосередили увагу на інтеграції української частини Дунаю до європейської мережі TEN-T. Реалізація цих кроків забезпечить прискорення доставки гуманітарної допомоги в Україну, підвищить ефективність транспортних перевезень і сприятиме інтеграції української річкової мережі в європейську транспортну систему, що зміцнить економічні та інфраструктурні зв’язки з Європейським Союзом.
Формат зустрічей Quint — це платформа для діалогу, основною метою якої є обговорення спільних викликів і пошук рішень для розвитку Дунайського регіону з метою посилення експортної спроможності та розвитку логістики