Одеський виконком схвалив програму придбання електробусів

Пятница , 25 августа 2023, 14:42
25 серпня на засіданні одеського виконкому було схвалено кредитну програму для закупівлі до 2026 року 30 нових електробусів.
Одеський виконком схвалив програму придбання електробусів

Сьогодні на засіданні виконкому Одеської міськради посадовці зробили ще один крок до придбання партії з 30 електробусів за кошти європейського кредиту. Виконком погодив субкредит для КП "Одесміськелектротрнанс" від Міністерства фінансів під муніципальні гарантії.

Наступним кроком стане схвалення цього субкредиту на сесії міської ради, після чого виконком і міськрада повинні схвалити весь кредитний проект.

Загалом майбутня закупівля 30 електробусів з зарядними станціями буде коштувати 13 мільйонів євро за кредитною програмою Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) - під під 3,455% відсотків річних терміном на 22 роки з пільговим періодом у 5 перших років. Однак, при цьому з міського бюджету потрібно буде виплатити 2,6 мільйона євро державі у вигляді ПДВ, а також 50 тисяч євро комісії за проведення оцінки. Допускається субкредитування учасникам проєкту під 0,5% річних. От саме процедура субкредиту від держави для того, щоб сплатити державі ПДВ - і була погоджена сьогодні.

Нові електробуси мають зменшити кількість маршрутних таксі які курсують з Пересипського (колишнього Суворовського) району до центра міста щонайменше у 2 рази.

Маршрут для даних електробусів пропонується приблизно такий: від залізничного вокзалу через центр міста вулицями Преображенською та Софіївською, по вул. Чорноморського Козацтва (назад по Отамана Головатого), Миколаївській і Південній дорогам, вул. Семена Палія, Паустовського. Такий маршрут буде мати майже 18 км довжини в одну сторону, 108 хвилин на оборотний рейс "туди і назад", запланований інтервал руху 6-8 хвилин.

Таким чином планується вперше запустити муніципальний електротранспорт по вулиці Семена Палія, яка на даний момент є однією з головних магістралей житлового масиву Котовського, і на якій з громадського транспорту вже багато років є лише маршрутки. 

На даний момент в Одесі є в наявності 5 тролейбусів з автономним ходом на 20-25 кілометрів в пасажирському режимі. Ця техніка використовувалася до початку повномасштабного російського вторгнення на "автономному" тролейбусному маршруті №15, який проходив по вулиці Балківській. Після початку війни цей маршрут не працює, а самі "автономні" тролейбуси працюють на звичайних тролейбусних маршрутах. Один з них зображений на фото.

2021 року одеська мерія намагалася провести тендери на закупівлю шести електробусів, які провалилися.

 

 

comments powered by HyperComments