Майже блекаут: в Одесі неможливо відстежити рух електротранспорту онлайн

Пятница , 7 июня 2024, 18:18
В умовах викликаного дефіцитом електроенергіх скорочення випуску рухомого складу трамваїв і тролейбусів на одеські маршрути відстежити їх рух онлайн і спланувати поїздку стало неможливо.
Майже блекаут: в Одесі неможливо відстежити рух електротранспорту онлайн

Починаючи з 5 червня 2024 року в Одесі через дефіцит електроенергії в енергосистемі скоротили кількість рухомого складу міського електротранспорту на маршрутах. У мерії спочатку анонсували скорочення більш як наполовину. Згодом 6 червня очільник міського департаменту транспорту Володимир Хитренко заявив, що на маршрутах залишається всього біля 30% рухомого складу.

Перед цим в умовах відносно стабільного електропостачання протягом 2023 та перших 5 місяців 2024 року випуск електротранспорту в Одесі у робочі дні був приблизно однаковий, у діапазоні 90-100 трамваїв чи навіть трохи більше та 70-75 тролейбусів.

Таким чином, початково планувалося скоротити кількість рухомого складу до приблизно 50 трамваїв та 35-37 тролейбусів на всі маршрути, а по словам керівника департаменту транспорту, цей показник взагалі зменшився б до 30-40 трамваїв та до 25 тролейбусів.

Однак 5-6 червня на лінії вийшло у ранковий час пік, та з урахуванням деяких подальших замін рухомого складу через несправності тощо 82 трамваї і 55 тролейбусів 5 червня та 80 трамваїв та 50 тролейбусів 6 червня. На лінії не виходять трисекційні трамваї, які мають більше споживання електроенергії порівняно з одиночними вагонами.

При цьому деякі тролейбуси частину маршруту долають "автономно" - не від контактної мережі, а від акумуляторів.

Та вранці 6 червня з незрозумілих причин припинив працювати мобільний додаток Transpod, який вважається офіційним сервісом онлайн-навігації руху міського електротранспорту та який є джерелом даних для відображення у інших аналогічних онлайн-сервісах та на встановлених на зупинках електронних табло. 

Відповідно, 6 і 7 червня одесити не змогли, з урахуванням зменшення кількості одиниць транспорту та, відповідно, збільшення інтервалів руху, спланувати свої поїздки та вимушені були, як 10-20-30 років тому, просто чекати на зупинках. Хоча на більшості маршрутів інтервали руху залишаються досить прийнятними, якщо лише не відбувається затримок руху внаслідок аварій та ДТП.

Крім того, навіть після відновлення руху трамваю №10 ще у середині квітня до його традиційної кінцевої на Тираспольській площі, у сервісі Transpod цей маршрут все одно залишається по "скороченій" трасі до Старосінної площі. Відповідно, на ділянці цього маршруту у центрі міста рух трамваїв не відображається, що вже майже два місяці є дуже незручним для пасажирів.

В умовах дефіциту електроенергії міська влада може компенсувати це двома шляхами. Перший - це запуск на маршрути тих з 47 відносно нових тролейбусів моделі "БКМ-321", обладнаних дизель-генераторами, де ці генератори знаходяться у працездатному стані та можуть забезпечувати рух на достатній швидкості. Другий шлях - це запуск на маршрути тих 10 автобусів, які передані як гуманітарна допомога з Регенсбургу навіть за умови безкоштовного проїзду як тимчасового рішення. 

comments powered by HyperComments