Окуповані українські порти офіційно припинили роботу

Воскресенье , 1 мая 2022, 17:35
Рішення Мініфраструктури фіксує фактичний стан справ у окупованих портах та робить їх використання незаконним з точки зору міжнародного права.
Окуповані українські порти офіційно припинили роботу

Міністерство інфраструктури України ухвалило наказ №256 від 28 квітня 2022 року "Про закриття морських портів", згідно з яким до відновлення контролю української влади над портами Бердянськ, Маріуполь, Херсон та Скадовськ ці порти вважаються закритими.

Відповідну інформацію оприлюднено на Урядовому порталі.

Рішення прийнято у зв'язку з тимчасовою окупацією російськими військами територій, де розташовані порти.

"Прийняття зазначеного заходу зумовлене неможливістю здійснювати обслуговування суден та пасажирів, проведення вантажних, транспортних та інших пов'язаних із цим видів господарської діяльності, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства, дотримання вимог міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також забезпечення охорони навколишнього природного середовища в той час, коли росія продовжує вести військові дії в цих регіонах, чим несе загрозу для людського життя та здоров'я. Ми обов'язково відновимо роботу зазначених морських портів після перемоги України над російським окупантом", - йдеться у повідомленні Кабміну.

Таким чином, юридично припиняются діяльність тих морських портів, які були окуповані ворогом до деокупації. А фактичне використання цих портів окупантами стає незаконним з точки зору міжнародного права, в тому числі з можливістю арешту будь-якого судна, яке заходило в такий окупований порт.

Тим часом неокуповані порти в Одеській та Миколаївській областях фактично не працюють через морську блокаду з боку росії. Це Одеса, Південний, Чорноморськ та Миколаїв з його комплексами. Реально працюють лише дунайські порти на півдні Одеської області - Ізмаїл, Рені.

comments powered by HyperComments