Через блокаду в портах залишилося більше 4 мільойнів тон зерна

Понедельник , 2 мая 2022, 11:34
Через блокаду портів "Великої Одеси" там, а також в портах Миколаєва, заблоковано більш як 4,5 млн. тон зерна.
Через блокаду в портах залишилося більше 4 мільойнів тон зерна

Через блокаду російськими військами українських морських портів та судноплавних шляхів у Чорному морі, в портах України заблоковано майже 4,5 млн тонн зерна, яке поки що неможливо експортувати. Про це заявив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік.

До початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортерів пшениці та виробником кукурудзи. Багато країн залежать від постачання української пшениці, зазначили в ООН.

"Голод не повинен бути зброєю", - сказав Фрік. Він закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, щоб пом'якшити глобальну продовольчу кризу.

В умовах блокади українських портів російським флотом вітчизняним агроекспортерам доводиться шукати альтернативні шляхи постачання зерна на зовнішні ринки. Це переорієнтація перевезень зерна на залізницю на кордони з Європою, використання дунайських портів на півдні Одеської області та вихід на порти Румунії і Польщі.

Так, у румунському порту Констанца нещодавно завантажено 71 тис. т української кукурудзи на судно під прапором Маршаллових Островів. Це перше судно класу Panamax із українським зерном, яке вийде в море після початку війни.

comments powered by HyperComments