Україна експортувала більше мільйона тон зерна через порти Румунії

Вторник , 10 мая 2022, 12:02
За квітень 2022 року, під час війни та морської блокади портів "Великої Одеси", Україна вивезла на експорт більше мільйона тон зерна через порти Румунії, користуючись альтернативними шляхами через південь Одеської області.
Україна експортувала більше мільйона тон зерна через порти Румунії

Протягом квітня 2022 року Україна змогла експортувати 1,09 млн тонн зерна переважно через румунські порти. Цей показник більше ніж у п’ять разів перевищує показники березня. 

"За квітень ми перевезли більше, ніж я очікував – 1,09 млн. тонн. Раніше ми вивозили 5 млн тонн на місяць переважно своїми чорноморськими портами. У березні, після початку війни, ми загалом вивезли близько 200 тис. тонн”, – наголосив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський на брифінгу.

За його даними, більшість експортних поставок здійснювалася через порти Дунаю, оскільки українські морські порти заблоковані російськими кораблями. Мова йде про порти Ізмаїл та Рені на півдні Одеської області. До Ізмаїлу є залізнична гілка від Одеси через Білгород-Дністровський. А залізниці до Рені фактично немає - оскільки колія туди проходить через територію Молдови і наразі доступна лише через прикордонні станції у Вінницькій та Чернівецькій областях.

"Збільшили сильно кількість барж, збільшили кількість вагонів, які їдуть. Найбільшу динаміку ми бачимо по Румунії… Баржі по Дунаю із центральноєвропейських та східноєвропейських країн у великій кількості зійшлися в українських портах та додали пропозиції логістичних послуг”, – пояснив міністр.

Водночас, за його словами, за два місяці логістика української сільгосппродукції через Румунію може ускладнитися через сезонне завантаження цих портів урожаєм румунської, сербської, угорської та болгарської озимої пшениці та ячменю, які традиційно перевалюються через портову інфраструктуру цієї країни.

comments powered by HyperComments