В одному з портів Одеської області можуть збудувати термінал для прийому скрапленого газу

Пятница , 15 июля 2022, 11:55
Скоріш за все, даний інвестиційний проект будуть реалізовувати вже після війни.
В одному з портів Одеської області можуть збудувати термінал для прийому скрапленого газу

Група інвесторів з Об'єднаних Арабських Еміратів планує побудувати термінал для прийому скрапленого природного газу. Для реалізації проекту створено спеціальну інвестиційну компанію LNG Terminal South FCZO, розташовану в Дубаї, ОАЕ.

Місцем розташування LNG-терміналу обрано Морський порт Південний, оскільки це потужний порт із глибиною фарватеру понад 18 метрів. Постачання зрідженого газу здійснюватиметься з основних країн-виробників, але насамперед Катару. Планується, що термінал вводитиметься в експлуатацію трьома чергами протягом наступних десяти років. Загальний обсяг інвестицій у проект становить 122 млн. дол. США. Інвестори проекту розраховують створити 143 нових робочих місць.

Інвестиційний проект LNG Terminal South FCZO закладе міцний фундамент енергетичної незалежності України. Будівництво подібних терміналів дозволить знизити залежність України від російського газу, що транспортується трубопровідним транспортом.

Технологія зрідження газу використовується зменшення його обсягу задля забезпечення транспортування переважно морським транспортом. LNG-термінал є технологічно складним об'єктом, який забезпечує прийом зрідженого газу, його зберігання, розрідження та подання під тиском у магістральний газопровід. Подібні термінали працюють у Нідерландах, Німеччині, Польщі та інших країнах. В Україні це перший термінал. Розрахункова потужність терміналу становить 200 млн. куб. м природного газу на рік.

comments powered by HyperComments