Як працює зерновий коридор з морських портів Одеської області

Суббота , 1 октября 2022, 15:28
"Зернова ініціатива": за 2 місяці роботи через морські порти Одеської області експортовано більш як 5,7 млн тонн аграрної продукції.
Як працює зерновий коридор з морських портів Одеської області

У ході реалізації №зернової ініціативи" з портів Одеса, Чорноморськ та Південний у серпні-вересні відправлено 241 судно. А вже 1 жовтня в море вийшли ще 11 суден, що доводить кількість відправлень до 252.

На тих 11 суднах, що відправилися з портів Одеської області 1 жовтня, навантажено 217 тисяч тон аграрної продукції. Це доводить загальний обсяг експорту "зерновим коридором" до більш як 5,7 мільйона тон вантажів.

Також 30 вересня з портів Великої Одеси відправились 3 судна з понад 45 тис. тонн агропродукції на борту. Продовольство призначено для споживачів в Африці, Європі та Азії.

"Зернова ініціатива" успішно працює. У вересні, в порівнянні з серпнем, кількість експортованої продукції зросла у понад 2 рази, а кількість суден, які вийшли з портів — майже в 3 рази. Такі показники свідчать про довіру світу до "зернового коридору" і готовність світових інституцій, бізнесу брати участь у купівлі та транспортуванні української агропродукції, йдеться в повідомленні Адміністрації морських портів України.

Окрім цього, в співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН уже вийшли 4 судна з понад 120 тис. тонн пшениці для населення Ефіопії, Ємену та Афганістану. Найближчим часом до Чорноморська зайде п’яте судно під завантаження 30 тис. пшениці для Сомалі. Загалом до країн Африканського континенту було відправлено майже 1 мільйон тонн зерна. Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки.

Наявність українського зерна на світових ринках позитивно впливає на рівень цін. Так вартість пшениці на європейських та американських ринках суттєво впала. Продовольство стає доступнішим для тих, хто знаходиться за крок від гуманітарної катастрофи.

Висловлюю свою вдячність партнерам з ООН та Туреччини за гарантування безпеки «зернового коридору», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

comments powered by HyperComments