З портів Одеської області вийшли ще три судна з зерном (ВІДЕО)

Вторник , 1 ноября 2022, 18:01
1 листопада продовжується судноплавство "зерновим коридором" - ще три судна відправилися з портів "Великої Одеси" та два стали під завантаження.
З портів Одеської області вийшли ще три судна з зерном (ВІДЕО)

Судна прямують до Стамбула, де пройдуть перевірку Спільного координаційного центру. Далі балкери підуть через протоку Босфор. На них навантажено 85 тис. тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Серед них балкер "BOMUSTAFA O" з 22,8 тис. тонн пшениці для Лівії та "NIMET TORLAK" з 12,6 тис. тонн шроту для Марокко. 

Також порти Одеської області прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії. 

31 жовтня судна пішли "зерновим коридором" після короткої перерви. 12 суден вийшли в море з портів Одеської області, а ще 4 прийшли під завантаження. Вказані 12 суден вже стоять у черзі на інспекцію перед протокою Босфор.

У відеосюжеті - ситуація у Чорному морі та на 1 листопада 2022 р.

Фактично, дію "зернового коридору" продовжили фактично, без участі росії у гарантіях безпеки. Гарантії безпеки в односторонньому порядку надає Туреччина. Її президент Реджеп Ердоган заявив, що Анкара "сповнена рішучості" продовжувати зусилля для збереження чинності зернової угоди з Україною, попри те, що росія призупинила свою участь. Фактично мова йде про те, що турецькі військові кораблі будуть прикривати "зерновий коридор" - або в режимі патрулювання, або в режимі супроводу конвоїв.

Перед цим 29 жовтня росія спробувала поставити крапку у "зерновому коридорі" та повідомила про припинення своєї участі у всіх раніше підписаних щодо цього домовленостях у формі "призупинення" на невизначений термін. Чому? Тому що росіяни дуже образилися через те, що в той день було завдано удару по російським кораблям у Севастополі, внаслідок чого було пошкоджено фрегат "Адмирал Макаров". Після цього окремі гарячі голови на росії почали вимагати ударів і по торговим суднам у морі, і по портовій інфраструктурі.

Втім, судноплавство затрималось лише на один день. 

comments powered by HyperComments