Порт Білгород-Дністровського не змогли продати з першого разу

Пятница , 3 марта 2023, 14:42
Спроба Фонду держмайна продати з відкритого аукціону порт Білгород-Дністровський в Одеській області завершилася невдачею.
Порт Білгород-Дністровського не змогли продати з першого разу

Апланований на сьогодні аукціон з продажу Фондом держмайна порту Білгород-Дністровський в Одеській області не відбувся. Як повідомв керівник південного відділення фонду Олександр Славський, вперше за останній час на такий аукціон не заявилося жодного учасника.

Тому порт виставлять напродаж ще раз. Повторний аукціон відбудеться через10 днів зі зниженою удвічі стартовою ціною у 93,7 млн. гривень.

У роботі порту Білгород-Дністровський є ряд проблемних моментів. Це замуленість підхідного каналу Дністровським лиманом, через що захід суден з вантажем чи під завантаження фактично неможливий. Вантажні операції фізично можуть проводитися лише на причалах портопункт у Бугаз безпосередньо у гирлі Дністровського лиману в Затоці. Тому майбутньому власнику доведеться інвестувати ще у поглиблення дна на фарватері, а також додатково сплачувати до вартості майнового комплесу порту ще 20% ПДВ. Окрім тооо, зараз порт фактично заблокований через російську морську блокаду і обстріли даної частини узбережжя Одеської області. Основна територія порту у місті Білгород-Дністровський зараз працює як термінал "сцхий порт" з перевалки вантажів з автотранспорту на залізницю.

Порт має виходи до девʼяти причалів у порту та одного причалу у портопункті. До складу обʼєкту також входять 9 суден, 4 тепловози, 18 портальних кранів та 47 транспортних засобів (частина транспорту надана в оренду).

comments powered by HyperComments