У портах Одеської області знизилися обсяги перевантаження зернових вантажів

Вторник , 16 мая 2023, 15:25
Через блокування Росією роботи "зернового коридору" у портах Одеської області значно знизилися темпи перевантаження зерна. Про це повідомив директор департаменту комерційної роботи "Укрзалізниці" Валерій Ткачов.
У портах Одеської області знизилися обсяги перевантаження зернових вантажів

Якщо раніше у чорноморських портах вивантажували від 700 до 900 вагонів із зерном на добу, то за минулу добу цей показник упав до 125 вагонів, а за травень середньодобовий показник становив 274 вагони із зерном на добу. Це відбувається через те, що Росія фактично блокує роботу "зернового коридору".

Так, за інформацією Одеської залізниці, минулого тижня жодне судно не пройшло інспекцію, не було зареєстровано на огляд, також нуль судів перебуває у зоні інспектування. При цьому чекають на інспекцію приблизно 60 суден.

Залізницею у напрямку портів Одеса, Чорноморськ і Південний станом на 15 травня рухалося 902 вагони із зерновими вантажами. Черга на розвантаження складає 3,3 доби.

Водночас у порту Ізмаїл ситуація залишається складною через критичне накопичення вагонів. Станом на 15 травня у напрямку порту рухається 2462 вагони із зерновими вантажами. Середньодобовий показник вивантаження у травні становить 79 вагонів на добу, за останню добу цей показник вдалося збільшити до 96 вагонів. За таких умов черга на розвантаження перевищує 31 добу.

Як повідомлялося, минулого тижня у Стамбулі завершилися переговори за участю представників України, Туреччини, ООН та росії щодо продовження роботи “зернового коридору”, про їхні конкретні результати не повідомлялося.

Водночас на росії погрожують остаточно заблокувати дію угоди з 18 травня, якщо не буде виконано вимог російської сторони. Зокрема, росія наполягає на підключенні "Россільгоспбанку" до системи SWIFT. При цьому раніше банк не відігравав великої ролі у міжнародній торгівлі зерном, проте обслуговував російську оборонну промисловість. Крім того, росія вимагає розблокувати постачання запчастин та сільгосптехніки, а також відновити експорт аміаку через Одесу.

comments powered by HyperComments