Дунайське пароплавство може модернізувати свої судна з заміною двигунів в Австрії

Среда , 30 августа 2023, 16:16
За допомогою однієї з австрійських компаній "Українське Дунайське пароплавство" може модернізувати свої буксири та вантажні самохідні судна з заміною двигунів.
Дунайське пароплавство може модернізувати свої судна з заміною двигунів в Австрії

Делегація ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) відвідала австрійську судноверф Österreichische Schiffswerften AG (ÖSWAG), яку планують залучити до робіт із повної модернізації несамохідних суден пароплавства. Про це повідомив в.о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко.

"Під час робочої поїздки до Австрії делегація УДП завітала до наших колег суднобудівників з ÖSWAG. Компанія одна з небагатьох, хто відгукнувся на пропозицію пароплавства та запропонував різні варіанти модернізації тягового флоту УДП із заміною двигунів. За оцінками наших міжнародних партнерів, компанія має бездоганну репутацію і може розглядатись як один з учасників проєкту великої модернізації за сприяння IFC”, — написав Москаленко.

За словами керівника УДП, взаємодія із фахівцями ÖSWAG є дуже цінною, адже компанія не лише має успішний досвід реалізації аналогічних проєктів. Саме ця верф у 80-х роках минулого сторіччя побудувала для УДП 19 самохідних суден проєктів M044C та M044D, частину з яких пароплавство тепер збирається модернізувати.

"Щодо проєкту модернізації, то після тривалих консультацій зупинилися на найбільш оптимальному варіанті. Все, що можливо, замінюємо в Україні. Маємо підтримати українську економіку, максимально завантажити власне виробництво і виробництво вітчизняних виробників. Звісно, з огляду на реальні можливості як нашого заводу, так і заводів партнерів. Операції, що потребують унікального досвіду та експертизи, як то заміна старих двигунів на сучасні, будемо проводити силами європейських підрядників”, — пояснив Москаленко.

Крім австрійських партнерів УДП розглядає пропозиції суднобудівників з інших придунайських країн. "Таких, на жаль, небагато. Не всі верфі горять бажанням братися за проєкт. По-перше, вбачають ризики роботи з підприємством з України. По-друге, встановити у раритетну машину сучасний двигун (Stage V) та начинку так, щоб вона працювала не гірше, ніж нова, — задача дійсно нетривіальна", — зазначив Москаленко.

«УДП» здійснює річкові вантажоперевезення по Дунаю. Компанія експлуатує понад 20 самохідних суден вантажного річкового флоту та приблизно 200 несамохідних суден, що дозволяє оперувати приблизно 20 баржевими караванами. Основу вантажів у 2022 році складають зернові та металургійна сировина. Крім того, компанія почала розвивати напрям контейнерних перевезень і запустила регулярні контейнерні каравани.

Компанія у 2022 році перевезла морським та річковим флотом 1,8 млн тонн вантажів.

comments powered by HyperComments