Україна експортує понад 93% продукції через порти Одеської області

Пятница , 23 февраля 2024, 16:36
Порти Одеської області, як морські, так і дунайські, взяли на себе 93% всього українського експорту аграрної продукції.
Україна експортує понад 93% продукції через порти Одеської області

93% продукції українських аграріїв експортується через порти Великої Одеси та Дунаю - Одесу, Чорноморськ, Південний, Ізмаїл та Рені.

З серпня минулого року Українським морським коридором та річкою Дунай експортовано понад 30 млн тонн агропродукції. Це понад 90% від загального агроекспорту нашої країни. 

За майже 7 місяців роботи Українського коридору 854 судна експортували 26 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси до 42 країн, з яких понад 18 млн тонн – продукція українських аграріїв.  «Обсяги експорту #Українським_коридором майже досягли до воєнного рівня експорту з портів Південний, Одеса та Чорноморськ. В грудні експортували морем 6,8 млн тонн, в січні – 6,7 млн тонн. Хоч лютий і найкоротший місяць у році, ми все ж таки сподіваємося зберегти показник експорту не нижче за попередні місяці. Стабільно працюючий коридор важливий як для економіки України, так і для продовольчої безпеки світу. Український коридор і порти Дунаю сьогодні забезпечують понад 90% агроекспорту. І враховуючи ситуацію з блокуванням нашого експорту на західному кордоні, ми готуємося нарощувати агроекспорт через Дунай в обхід кордону з Польщею. УДП вже готують баржеві каравани, які щомісяця можуть перевозити обсяги понад 2 тис вантажівок», – зазначив Олександр Кубраков, віце-прем’єр з відновлення, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.   

Наразі порти Одеса, Чорноморськ та Південний очікують на захід ще 111 суден, які після завантаження експортують 3,3 млн тонн вантажів.  

comments powered by HyperComments