Один з портів Одеської області просить відновлення судноплавства до нього

Вторник , 14 мая 2024, 17:10
Мова йде про порт Білгорода-Дністровського, який фактично не діє по своєму прямому профілю.
Один з портів Одеської області просить відновлення судноплавства до нього

Зараз порт Білгород-Дністровський у вигляді державного підприємства (ДП) виконує невластиві для нього функції "сухого порту" - тобто, суто сухопутного транспортного хабу з можливістю перевантаження вантажів з автотранспорту на залізницю і навпаки, зберігання вантажів тощо.

Суднозаходів безпосередньо у порт Білгорода-Дністровського не було ще за кілька років до початку війни. А у підпорядкованому йому портопункті Бугаз після російського вторгнення судноплавтство припинилося і не було відновлено.

Колектив державного підприємства "Білгород-Дністровський морський торговий порт" просить владу розглянути можливість відновлення суднозаходів до цієї гавані, аби забезпечити роботою портовиків. Про це пишуть у соцмережах співробітники порту, його керівниця Оксана Кіктенко, а також на офіційній сторінці порту у Facebook.

В дописах зазначається, що від державного підприємства вимагають погасити борги по зарплаті та портовим зборам, інші заборгованості.

"Допоможіть відкрити суднозахід і всі важі бажання здійсняться. Усі попередні звернення колективу порту щодо відновлення суднозаходу залишились без уваги. На розгляді залишаються чергові звернення", - відзначили в ДП "Білгород-Дністровський морський торговий порт".

"Вітаємо колег з портів Великої Одеси з величезним досягненням в надзвичайно важких умовах. На жаль, працівники Білгород-Дністровського порту мають лише змогу спостерігати, як вздовж берегів Бессарабії проходять тисячі суден без можливості заходу до акваторії їхнього підприємства", - зазначив перший заступник директора підприємства Ігор Білик.

Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Також до ДП відноситься порт-пункт "Бугаз", що знаходиться на вході до лиману.

Вхід до лиману перекриває підйомний міст, який зазнав серії руйнівних ударів з боку російських окупантів. Біля нього також розташований портопункт Бугаз, який теж зазнав обстрілів при російських ударах по мосту.

comments powered by HyperComments