В порту Одеської області затримали судно, що заходило до окупованого Криму

Вторник , 9 июля 2024, 11:49
Власники судна, що у 2024 році заходило у порти окупованого Криму, мали нахабство проігнорувати санкції і направити його у порт Джурджулешти. Після цього судно затримали.
В порту Одеської області затримали судно, що заходило до окупованого Криму

Невелике суховантажне судно класу "річка-море" Usko Mfu під прапором Камеруну затримали в порту Рені на півдні Одеської області через те, що наприкінці травня та на початку червня воно розвантажило вантаж у Севастополі з Туреччини.

За словами агента судна Avalon Shipping, суховантаж Usko Mfu дедвейтом 4 тисячі 127 тонн під прапором Камеруну йшов з молдовського порту Джурджулешти на Дунаї, та був змушений стати на якір в українському порту Рені, повідомляє видання Lloyd's List.

Агент і судновий брокер заявили виданню, що  Usko Mfu  був перехоплений військовим катером під час перебування в румунських водах.

Судно обшукали і йому заборонили залишати порт. Цього разу Usko Mfu завантажений ячменем і мав йти до порту Суда в Греції (Крит).

У судовому документі, виданому українським урядом і розглянутому Lloyd's List, зазначено, що арешт Usko Mfu був зроблений за запитом прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

"Цей документ є початковою чернеткою, яка охоплює арешт через час, який потрібен для складання повного судового рішення, і в результаті не містить деталей. Повне рішення суду очікується найближчими днями", - процитувало видання геополітичного консультанта Bosphorus Observer Йорука Ішіка, який має безпосередні знання про причину арешту.

Йорук Ішік також наголосив, що прокуратура Криму деякий час переслідувала це судно, оскільки воно є рецидивістом.

Ібрагім Каптан з Usko Shipping розповів Lloyd's List, що судно заходило в Крим лише тоді, коли воно належало Med Voyager, і заперечує будь-які рейси, поки перебувало у власності Usko Shipping.

Це не перший випадок, коли в Рені арештовують іноземне судно, яке заходило у порти окупованого та через це підсанкційного Криму. 

comments powered by HyperComments