Частину європейського кредиту на розвиток залізниці направлять на військові потреби інфраструктури

Понедельник , 13 июня 2022, 11:11
50 мільйонів євро із 150 млн. кредиту ЄБРР, призначеного на електрифікацію залізниці у напрямку Миколаєва на теперішні потреби забезпечення руху потягів та ліквідності "Укрзалізниці" в умовах воєнного часу.
Частину європейського кредиту на розвиток залізниці направлять на військові потреби інфраструктури

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) змінив призначення частини існуючого кредиту загальною сумою 150 мільйонів євро з метою надання 50 млн. євро "Укрзалізниці" для підтримки ліквідності й забезпечення руху потягів під час війни. Як повідомила прес-служба банку, угоди про новий кредит у п’ятницю, 10 червня, підписали президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо, міністр фінансів Сергій Марченко та голова правління "Укрзалізниці" Олксандр Камишін.

"Це рішення є першим кроком у новому "Плані Маршалла" для відбудови України. Ці перші €50 млн допоможуть "Укрзалізниці" впоратися із значною шкодою, якої Росія завдає щодня. Ми повинні зосередитися не лише на забезпеченні стійкості нашої праці, а й на відбудові економіки країни. Ми продовжуємо реалізовувати рішення для збільшення обсягу вантажних перевезень і забезпечення українцям можливості повернутися додому. Ця робота є критично важливою для забезпечення нашої стабільної ліквідності”, — наголосив Камишін.

Перепрофільована частина кредиту ЄБРР буде забезпечена гарантією Європейського фонду сталого розвитку (ЄФСР), що є фінансовим механізмом Плану зовнішніх інвестицій ЄС.

ЄБРР раніше погодився надати "Укрзалізниці", кредит €150 млн на модернізацію та електрифікацію ділянки Долинська — Миколаїв — Колосівка Одеської залізниці, а також відповідної інфраструктури. Кошти цього первісного кредиту поки що не використані.

"Війна, що розпочалася з російського вторгнення 24 лютого, спричинила невідкладні потреби у ліквідності, а отже було прийняте рішення про зміну призначення кредитних коштів. "Укрзалізниці" необхідно забезпечити безперервне надання надзвичайно важливих послуг перевезення вантажів і пасажирів, що є життєво необхідними для евакуації населення, а також для функціонування економіки, у тому числі приватного сектору”, — повідомили в ЄБРР.

На відео - робота української залізниці під час війни.

comments powered by HyperComments