Керівництво залізниць Молдови планує створити залізничне сполучення Одеса - Кишинів - Ясси (ВІДЕО)

Среда , 9 ноября 2022, 15:20
Керівник залізниці Молдови Олег Тофілат заявив, що лише початок війни не дав можливості запуску міжнародного пасажирського потяга між Одесою та Яссами через Кишинів. А після війни цей напрямок обов'язково запустять.
Керівництво залізниць Молдови планує створити залізничне сполучення Одеса - Кишинів - Ясси (ВІДЕО)

До початку війни між Одесою та Кишиневом курсував міжнародний пасажирський потяг. Його "перезапустили" після карантину з рухомим складом "Укрзалізниці", раніше він з 2018 до початку 2020 р. обслуговувався молдавським дизель-потягом D1M.

Також восени 2021 року планувався запуск залізничного сполучення Одеса - Ясси або у вигляді прямого потяга через Кишинів, або у вигляді двох стиковочних рейсів Одеса - Кишинів та Кишинів - Ясси. 

Як відзначив в інтерв’ю молдавському телеканалу TV8 директор держпідприємства "Залізниця Молдови" (CFM) Олег Тофілат, планувалося виконувати на цьому транспортному коридорі 4 рейси щоденно. "Усі ці міста мають міжнародні аеропорти, планувалося з’єднати залізничні перевезення із доставкою пасажирів у потрібний аеропорт. На жаль, війна завадила цим планам. Але, на мою думку, війна скоро закінчиться, і ми повернемося до обговорення”, – сказав Тофілат.

На відео - потяг Одеса - Кишинів, 2021 рік.

Керівник молдавської залізниці вважає, що Україна в короткостроковій перспективі дуже швидко після завершення війни відновить зруйновані мости в Кучургані та через Білгород-Дністровський лиман у Затоці, що необхідно для відновлення залізничного сполучення між Кишиневом та Одесою.

"Поки що було відновлено маршрут Київ-Кишинів. Це була ініціатива наших українських партнерів із “Укрзалізниці”. Для України це дуже важливо, зокрема для забезпечення доступу пасажирів до аеропортів Кишинева та Ясс. Спеціально для цього поїзд здійснюватиме зупинку в Унгенах, де є і гостьовий будинок, і в Яси дістатися легко”, – зазначив голова CFM.

comments powered by HyperComments