Залізниця до Молдови на півдні Одеської області все ще не працює

Вторник , 14 февраля 2023, 18:06
Судячи з планів керівництва "Укрзалізниці", відновлена лінія на півдні Одеської області від станції Березино до Молдови все ще не виконує вантажних перевезень.
Залізниця до Молдови на півдні Одеської області все ще не працює

Перевезення вантажів залізницею через прикордонний перехід Березине-Басарабяска з Одеської області України до Молдови можуть початися до кінця лютого. Про це йшлося під час наради із перевізниками Румунії та Молдови 14 лютого.

На заході порушувалося питання відкриття пункту пропуску на кордоні з Молдовою Березине-Басарабяска. Як розповів представник ДП "Залізниця Молдови" Володимир Сербінов, 14 лютого відбулася зустріч за участю представників залізниць, прикордонної та митної служб обох країн, присвячена цьому питанню. "Я так думаю, до кінця місяця може запрацювати… Тому що вже отримали від Укрзалізниці, митників і прикордонників погоджену технологію роботи прикордонного переходу", — пояснив посадовець.

Він також додав, що вже надходять запити щодо транспортування вантажів саме через цей прикордонний перехід.

З цього також випливає, що даний перехід або взагалі не використовується для вантажних перевезень, або по відновленій ділянці залізниці йдуть лише українські транзитні вантажі у напрямку дунайських портів Одеської області Ізмаїл та Рені, які проходять територію Молдови без митних та інших процедур.

Нагадаємо, залізницю між Україною і Молдовою було відбудовано у серпні 2022 р. - від станції Березино на півдні Одеської області до станції Басарабяска у Молдові. Ця лінія була повністю демонтована у 1997 році, а її відновлення дає перспективи збільшення українського транзиту через Молдову у воєнний час та полегшення доступу до порту Рені.

comments powered by HyperComments