Залізниця буде контролювати інфраструктуру дронами

Четверг , 25 января 2024, 11:06
"Укрзалізниця" створює окремий підрозділ для моніторингу своєї інфраструктури дронами.
Залізниця буде контролювати інфраструктуру дронами

У складі "Укрзалізниція" створять підрозділ, який за допомогою дронів перевірятиме та охоронятиме залізничну інфраструктуру. У його складі будуть працювати ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту.

Наразі "Укрзалізниця" підписала меморандум із Центр підготовки операторів БПЛА "Крук". Навчання, зокрема, буде проводитися за допомогою онлайн-платформи для ветеранів, яку створює "Крук" разом із Фондом "Відродження".

Ця ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі", - йдеться в повідомленні залізниці. 

Інструктори Центру займатимуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Вони навчатимуть працівників пілотуванню коптерів, а також вчитимуть інженерної підготовки, у тому числі складанню та обслуговуванню дронів.

БПЛА будуть використовуватися для боротьби з розкраданням майна "Укрзалізниці" на станціях та перегонах, фіксування правопорушень, виявлення крадіжок пального з локомотивів, інспектування інфраструктури під час воєнного стану, а також для участі в розслідуванні транспортних пригод.

"Першим кроком буде створення тестового підрозділу. На його основі планується створити мережу, яка допоможе забезпечити ефективність роботи залізниці в майбутньому", - додали в компанії.

comments powered by HyperComments