Залізниця призупинила проекти розширення інфраструктури на півдні Одеської області

Понедельник , 13 мая 2024, 09:14
Мова йде про проекти розширення залізничних логістичних потужностей на станції Ізмаїл та електрифікації залізниці від Білгорода-Дністровського до Ізмаїла.
Залізниця призупинила проекти розширення інфраструктури на півдні Одеської області

Укрзалізниця” тимчасово призупинила реалізацію проєктів розширення пропускної спроможності в напрямку порту “Ізмаїл”. Про це повідомив на засіданні офісу експортерів заступник директора департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов.

“Ми вивантажували від 330 до 350 вагонів (для порту “Ізмаїл” на добу), зараз не більше ніж 220. Тому ми не бачимо сенсу виконувати там якесь розширення інфраструктури”, – сказав він.

У середині 2023 року заступник директора регіональної філії “Одеська залізниця” “Укрзалізниці” з логістики та роботи з поромами Іван Ємець повідомив, що УЗ розглядає проєкти з розширення пропускної спроможності станції “Ізмаїл”, а також інших ділянок. За його словами, йшлося про ділянки Арциз – Ізмаїл і Білгород-Дністровський – Ізмаїл. Також “Укрзалізниця” розглядала варіант електрифікації ділянки Білгород-Дністровський – Ізмаїл.

За його словами, в напрямку порту “Ізмаїл” на залізничній інфраструктурі було заплановано два проєкти з приватним інвестором. У зв’язку зі зниженням навантаження на Дунайські порти та його зміщенням у Чорноморські порти, після початку роботи забезпеченого ВМС України, інвестор від участі в проєктах відмовився. “У нас там (на залізничній інфраструктурі в напрямку порту “Ізмаїл”) було два проєкти розширення. І там був приватний інвестор. Я не казатиму, хто, але це учасник зернового ринку. І коли пік навантаження спав, то він відмовився фінансувати розширення цієї станції”, – сказав Ткачов.

comments powered by HyperComments