Аеропорт Бориспіль отримає фінансування за рахунок порту в Одеській області

Понедельник , 17 июня 2024, 10:01
Фінансування для підтримки діяльності та готовності до польотів непрацюючого міжнародного аеропорту Бориспіль буде у вигляді матеріальної допомоги від порту Південний Одеської області на суму 250 мільйонів гривень.
Аеропорт Бориспіль отримає фінансування за рахунок порту в Одеській області

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» звернувся до Кабінету міністрів з проханням розглянути надання йому матеріальної допомоги від ДП «Морський торговельний порт «Південний», що виділяється на зворотній основі. 

«Вичерпавши власні резерви за більш як два роки війни, у найбільш критичний момент для свого існування аеропорт звернувся до свого власника — держави в особі Міністерства інфраструктури та Кабінету міністрів — з проханням знайти фінансування з альтернативних джерел для збереження аеропорту. Одним із можливих рішень розглядається надання матеріальної допомоги (позики) на зворотній основі від іншого державного підприємства — ДП «Морський торговельний порт «Південний», — повідомили у пресслужбі аеропорту «Бориспіль».

Зазначається, що така практика поширена у державному секторі України.

У пресслужбі аеропорту повідомили, що припинивши з 24 лютого 2022 року обслуговувати комерційні рейси, аеропорт продовжив діяльність, спрямовану на збереження інфраструктури, підтримку операційної готовності, а також збереження трудового колективу, висококваліфікованих працівників. На сьогоднішній день 2,3 тис. співробітників аеропорту перебувають у простої, 750 — на ротаційній основі працюють на території підприємства щодня.

Підприємство продовжувало сплачувати податки до держбюджету, перерахувавши у 2022–2023 роках понад 500 млн грн.

Під час війни аеропорт кардинально змінив режим роботи, сфокусувавшись на збереженні підприємства. Зокрема, було впроваджено масштабну програму зменшення витрат. Підприємство продовжує вносити оплату за комунальні платежі, збереження державного майна аеропорту та орендарів, витрати на охорону та технічне обслуговування аеродромів, терміналів, техніки та обладнання. Крім того, велика кількість повітряних суден, що зберігаються в аеропорту, вимагають технічного обслуговування та підтримки льотної придатності.

«Упродовж майже двох років, з лютого 2022 року до грудня 2023 року, аеропорт не отримував будь-яких доходів, будь-якої зовнішньої допомоги та фінансував свою діяльність за рахунок внутрішніх ресурсів: власних коштів, які мав у розпорядженні, а також економії від програми реструктуризації, відстрочення виплат за кредитами та іншими зобов’язаннями», — пояснили у пресслужбі.

 

comments powered by HyperComments