Уряд знову обговорює ідею моста через Дунай в Одеській області

Україна та Румунія обговорили ряд тем розвитку прикордонної інфраструктури та пасажирського сполучення між двома країнами. У Чернівцях заступник голови Агентства відновлення Роман Комендант взяв участь у двосторонній зустрічі з румунською делегацією.
Однією з тем зустрічі стало питання проектування та через Дунай біля пункту пропуску "Орлівка" та під’їзних шляхів, передбаченого спільною Стратегією розвитку пунктів пропуску на кордоні між Румунією та Україною та прилеглої дорожньої інфраструктури. В цьому районі вже діє з 2020 року поромна переправа Орлівка - Ісакча. А вперше про будівництво мосту заговорили восени 2018 року, перші нариси були опубліковані під час зустрічі тодішнього президента України Петра Порошенка з прем'єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим.
Автомобільний міст через Дунай, довжина якого складатиме трохи більше кілометра, планують збудувати за два роки. Вартість робіт у цінах початку жовтня 2018 року – 8,05 мільярда. грн. або 242,98 млн. євро. Локацією обрано найвужче місце Дунаю між українським селом Орлівка та румунським містом Ісакча. Саме тут ще з давніх-давен було місце переправи через Дунай - і армій перського царя Дарія, і Олександра Македонського, і римських легіонів Траяна, і орд гунів, і російської армії в 1828 році.
Міст належатиме до категорії 1б, для його будівництва будуть влаштовані підходи завдовжки 3 кілометри з української сторони та 950 метрів з румунської. Проїжджа частина нового мосту матиме 4 смуги руху завширшки по 3,75 метрів. Міст буде обладнаний тротуарами шириною по два метри з обох боків проїжджої частини. Крім того, буде передбачено смуги безпеки по 2,0 метри. При будівництві мосту врахують той факт, що територія, де буде збудовано перехід, відноситься до сейсмонебезпечних, тому за розрахунками інженерів новий міст повинен витримувати землетруси до 9 балів. Опори мосту будуть високими, глибоким заляганням на бурових палях.
Серед інших тем зустрічі - запуск автобусів на пункті пропуску "Дяківці-Раковець", будівництво мосту через р. Тиса між пунктами пропуску Біла Церква (Україна) та Сігету Мармацієй (Румунія) та безпосередньо пункту пропуску, та реалізація проєктів з розбудови пункту пропуску "Дяково-Халмеу".
Це є частиною Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Румунії про посилення співробітництва у забезпеченні надійного транзиту українських товарів, підписаного 2023 року.
Також триває переговорний процес узгодження тексту проєкту угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Румунії про співробітництво під час здійснення контролю осіб, транспортних засобів і товарів у спільних пунктах пропуску, надісланого румунській стороні, перспективи розвитку пункту пропуску "Дякове-Халмеу".
Серед учасників зустрічі: заступник міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач, державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Іонел Скріоштеяну, голова Чернівецької ОДА Руслан Запаранюка, голова Закарпатської ОДА Мирослав Білецький та керівники Служб відновлення у Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях.