В Одесі протестували низькопідлоговий багатосекційний трамвай до житлового масиву Котовського

Вторник , 9 июля 2024, 17:49
9 липня в Одесі провели тестування сучасного багатосекційного низькопідлогового тарамвая на тимчасовому маршруті до житлового масиву Котовського.
В Одесі протестували низькопідлоговий багатосекційний трамвай до житлового масиву Котовського

Сьогодні проведено випробування багатосекційного вагону Татра на маршруті №1к -  від вулиці Паустовського до Пересипського моста. 

Такий маршрут суто тимчасовий, який повторює колишню трасу маршруту №7 до його подовження до нинішньох траси "Північ - Південь". Він запроваджений, передусім, через тимчасову неможливість руху багатосекційних трамваїв узвозом Маринеска через не ліквідовані досі наслідки зсуву грунту.

Особливу увагу під час тестування приділили новим посадковим платформам на зупинках, які зараз будуються. Ці платформи на декілька сантиметрів нижче, ніж перша сходинка або низька підлога трамваю.

Це, з одного боку, формально порушує дійсні будівельні норми, які передбачають, що рівень таких платформ повинен бути однаковим з низькою підлогою або першою сходинкою вагону, тобто 35-36 см. Але з урахуванням навантаження вагонів, коли вони під вагою сотень пасажирів дещо "посідають" та використання пандусу для заїзду пасажирів з обмеженими можливостями на візках - цей нюанс дещо компенсується.

Як зазначив міський голова Геннадій Труханов наразі в Одесі дві Татри, які придбані за кредитною програмою з Європейським інвестиційним банком. До кінця липня планується отримання ще 6 таких трамваїв.

Тобто, до двох вже отриманих вагонів додадуться ще 6, що дасть цифру 8 з 13 замовлених трамваїв за кредитом ЄІБ.

Також для зручності здійснення посадки пасажирів вздовж всього маршруту оновлено ключові зупинкові комплекси.

"Через обмеженість енергоресурсів  ми поки що не можемо використовувати багатосекційні вагони на маршруті постійно. Для комфорту пасажирів будемо запускати їх у пікові години. В інші години будуть працювати односекційні вагони",

- прокоментував результати випробування мер Одеси Геннадій Труханов.

comments powered by HyperComments