В дунайських портах Одеської області зросла вартість перевалки вантажів

Среда , 4 мая 2022, 17:27
Вартість перевалки вантажів, особливо зернових, в дунайських портах Одеської області за час війни зросла в декілька разів.
В дунайських портах Одеської області зросла вартість перевалки вантажів

Через блокаду ключових українських портів Одеси, Южного, Чорноморська, а також Миколаєва у Чорному морі вартість перевалки зернових вантажів в українських портах Рені та Ізмаїл на півдні Одеської області на річці Дунай зросла до $15 за тонну і далі дорожчатиме. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко, передає «Інтерфакс-Україна».

"Ціна перевалки вантажів за місяць зросла в чотири рази. Порти Ізмаїл і Рені до лютого 2022 року не користувалися високим попитом, ставка перевалки була на рівні $5-6 за тонну, вартість флоту за маршрутом до Констанци (Румунія) — $9-10 за тону. З початком війни ціна на послуги перевалки зросла до $12 за тонну і кожні п’ять днів збільшувалася. Вартість флоту зросла в середньому втричі-вчетверо”, — сказав Денисенко.

За його даними, оплату перевалки через дунайські порти після початку війни було переведено з долара на євро, і у квітні вона склала вже €15 за тонну порівняно з $5-6 за тонну у лютому. На травень вартість перевалки вже оцінюється у €20 за тонну.

"Не говоритиму про ділків, які на цьому наживаються, але через кілька днів обов’язково будуть і прізвища. Держава від цього практично нічого не отримує. Я розумію про заробіток. Але збільшення вчетверо — це вже не ринок, а шантаж”, — наголосив Денисенко.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Зокрема, вже зараз Румунія взялася за модернізацію гілки колії 1520 мм, яка заходить на її територію до Галацу - як раз від порту Рені в Одеській області через Молдову (Джурджулешти).

comments powered by HyperComments