Дунайські порти Одеської області отримали новий лоцманський катер

Пятница , 3 мая 2024, 13:35
Для дунайських портів Одеської області, які обслуговує Адміністрація морських портів України, збудовано новий лоцманський катер.
Дунайські порти Одеської області отримали новий лоцманський катер

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) профінансувало будівництво нового судна для Адміністрації морських портів України, повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Заступниця адміністратора USAID Ізобель Коулман та посол США в Україні Бріджит Брінк урочисто передали це судно для потреб АМПУ. Найближчим часом воно розпочне роботу у порту Рені.

Лоцманське судно збудоване в Україні силами національного виробника та повністю профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку.

"Додаткове судно означає можливість збільшення суднозаходів і це один з механізмів Стратегії розвитку портів Дунайського кластеру. Порти Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ у минулому році забрали на себе третину всього вантажообігу. За останні 4 місяці дунайські порти обробили понад 5,5 млн тонн вантажів, з яких на експорт - 4 млн тонн. Мінрозвитку співпрацює з американськими партнерами над розвитком портового кластеру. Завдяки цій співпраці було залучено обладнання для захисту обʼєктів критичної інфраструктури морських портів, передано спеціальну техніку для перевалки вантажу, залучено додаткове фінансування для проєктів розвитку логістики в регіоні", - зазначили в відомстві.

"Це перше замовлення ДП "АМПУ" щодо побудови нового лоцманського катеру. Взагалі передбачена закупівля 3 нових лоцботів", - додав очільник АМПУ Юрій Литвин.

comments powered by HyperComments