Флот росії почав евакуацію військової техніки з Сирії
21 січня сирійська влада дала дозвіл на вхід до порту Тартус російському військово-транспортному судну "Sparta II", яке в той же день ошвартувалося біля причалів.
22 січня до Тартусу увійшло однотипне судно "Sparta".
На ці судна почалося навантаження військової техніки російського окупаційного угруповання. За той час, поки сирійська влада не дозволяла російським суднам і кораблям заходити в Тартус, в порту біля причалів накопичилася колона військової техніки довжиною понад кілометр.
Перед цим протягом трьох тижнів російські військові кораблі та транспортні судна знаходилися у кількох мілях від порту Тартус в очікуванні дозволу на вхід.
Зараз у морі неподалік від Тартуса знаходяться фрегати "Адмірал Григорович" та "Адмірал Головко", ВДК "Іван Грен", військові танкери "Вязьма" та "Іван Скобелєв".
Також 19 січня сирійські медіа повідомили, що Генеральне управління порту Тартус розірвало інвестиційний контракт із російською компанією "Стройтрансгаз" та попросило її негайно залишити порт. За словами директора Тартуської митниці, угода, підписана з російською компанією про інвестування в порт Тартус, була скасована, і всі її доходи тепер йдуть на користь сирійської держави. Нині місцеві працівники повернулися на роботу і перебирають управління об'єктом на себе.
Інвестиційний контракт із російською компанією "Стройрансгаз" був укладений у 2019 році на термін 49 років. За словами колишнього міністра транспорту Сирії Алі Хамуда, документ передбачав управління портом та інвестиції в його модернізацію більш ніж на 500 млн. доларів з боку російської сторони. Однак росіяни не виконали своїх інвестиційних зобов'язань, а порт фактично використовувався як військово-морська база та база забезпечення угруповання російських окупаційних військ у Сирії.