Залізничну гілку широкої колії з Одеської області в Румунію будуть ремонтувати (ФОТО, ВІДЕО)

Среда , 27 апреля 2022, 18:28
Румунія розпочала ремонт залізниці широкої колії 1520 мм, яка доходить до портового та промислового міста Галац на березі Дуная з Одеської області України - від порту Рені через Джурджулєшти (Молдова).
Залізничну гілку широкої колії з Одеської області в Румунію будуть ремонтувати (ФОТО, ВІДЕО)

Як пише міністр транспорту Румунії Сорін Гриндяну, його країна розпочинає ремонт залізниці широкої колії 1520 мм, яка доходить до румунського порту Галац - від кордону з Молдовою по річці Прут у Джурджулештах від порту Рені на півдні Одеської області. 

За словами міністра, румунська влада у термін до 19 травня проводить тендер на ремонт ширококолійної залізничної лінії Джурджулешти — Галац. За інформацією румунського міністерства транспорту, ремонт цього відрізка має зайняти 60 днів з моменту підписання контракту. Вартість робіт влада Румунії оцінює в 1,28 млн леїв. Гроші виділять із інфраструктурного бюджету Залізниці Румунії.

"Ця залізнична лінія дозволить перевозити товари в Україну та із України через Молдову та порт Галац. Цей дунайський порт стане нарівні з портом у Констанці, одним із ключових пунктів транспортування сировини та товарів у регіоні", — підкреслив міністр.

Детальніше про перспективи залізниць на півдні Одеської області та на кордонах з Молдовою та Румунією - у нашому відеосюжеті.

Залізниця широкої колії до Галацу була побудована ще 1877-1878 рр. від міста Бендери. Вона проходить через вузлову станцію Басарабяска у Молдові та через українські міста Болград і Рені в Одеській області. За часів СРСР ця залізниця мала стратегічне значення, оскільки дозволяла безпосередньо, без перевантаження доставляти до Галацу сировину на місцевий гігантський металургійний комбінат. Також по цій залізниці йшов сухопутний потік вантажів до порту Рені.

Зараз гілка колії 1520 мм, яка заходить на територію Румунії, починається від станції Рені в Одеській області, проходить ділянку території Молдови у Джурджулештах, до до неї під'єднується нова залізнична лінія, збудована 2008 р. у Молдові від станції Кагул. Далі залізниця перетинає Прут по мосту і йде до Галацу, де є дві станціі широкої колії - одна для перевантаження з вагонів широкої колії у вагони стандартної європейської колії і ще одна сортувальна вже біля металургійного комбінату. 

Зараз від Джурджулешт до Галацу залізничная лінія має "суміщену" колію - тут одночасно прокладені рейки як для європейської колії 1435 мм, так і широкої 1520, яка використовується в Україні, Молдові та інших пострадянських країнах, а також у Фінлянді та Монголії.

За нашими даними, ще 2017 року ця гілка використовувалася для вантажних перевезень у Румунію з України та Молдови. 

Використання залізничної гілки в Галац для потреб зовнішньої торгівлі України можливе при умові транзиту вантажів через Молдову - аж від її північних районів з заходом потягів з України або через Могилів-Подільський, або через Кам'янець-Подільский чи Чернівці. Дві інші залізниці до Молдови, які проходять від станціій Слобідка та Роздільна в Одеській області - йдуть транзитом через Придністров'я, тому зараз не можуть бути використані.

Ще одна залізниця існувала до 1997 року на півдні Одеської області - від станції Арциз через Березино до вже згаданої станції Басарабяска. Але вона була 1997 року розібрана від Березино до Басарабяски, а проект її відбудови обговорюється з 2012 р., а практичні кроки почали робити з 2015-го - але вони потонули у бюрократії, нестачі грошей та лобіюванні власних інтересів порту Ізмаїл. 

comments powered by HyperComments