Розпочинається залізничний транзит з Вінницької до Одеської області через Молдову (ВІДЕО)

Вторник , 28 июня 2022, 11:50
До порту Рені на півдні Одеської області вантажні потяги йдуть транзитом через територію Молдови з Вінницької області - під українськими тепловозами.
Розпочинається залізничний транзит з Вінницької до Одеської області через Молдову (ВІДЕО)

Напередодні стало відомо, що успішно завершився тестовий рух вантажного потягу через територію Молдови від Вінницької області (Могилів-Подільский) до порту Рені на півдні Одеської області. При цьому використовувався український локомотив - магістральний тепловоз ТЕ33АС виробництва США. 

Брак палива та нестача локомотивів на залізницях Молдови (Calea Ferată din Moldova - CFM) призводив до того, що транзит вантажів з Вінницької до півдня Одеської області займав 4-5 діб. Зараз же вдалося провести вантажний потяг вагою 3600 тон за 30 годин. 

"Проїхали тестово своїм поїздом вагою 3600 т через Молдову. Результат - 30 годин замість сьогоднішніх 4-5 діб", - проінформував член правління АТ УЗ В’ячеслав Єрьомін.

Кількість вантажних транзитних поїздів з України планується довести до 8 пар на добу.

До початку війни українські тепловози Одеської залізниці регулярно працювали на території Молдови з вантажними потягами від станції Роздільна у Одеській області до Бендер чи навіть станції Каушани. Також український тепловоз досить часто працював на всьому маршруті пасажирського потягу "Одеса - Кишинів". Але рух потягів на даному напрямку припинився через неможливість з цілого ряду причин залізничного транзиту через територію Придністров'я.

За словами Єрьоміна, вже є домовленість щодо компенсації витрат УЗ на тягу з боку "Залізниці Молдови" в рамках підписаного нещодавно меморандуму. Цей меморандум також передбачає відновлення розібраної 1997 року залізниці від станції Березино Одеської області до вузлової станції Басарабяска у Молдові. Це дозволить знову включити до магістральної роботи шляхом аналогічного транзиту існуючу залізницю на півдні Одеської області від Ізмаїлу через Арциз до Білгорода-Дністровського і Бугазу, яка зараз є "відрізаною" від інших залізниць України через вимушене припинення руху по одному з мостів.

comments powered by HyperComments